SHK Kunovice – DHC Slavia juniorky 15:24 (6:15)

„Brzké ranní vstávání, dlouhá cesta mlhou a chladné počasí. To vše přispělo k tomu, že hráčky nechtěly připustit další nepříjemnosti v podobě vyrovnaného utkání,“ popisoval lodivod červenobílých Michal Červenka.

„Soupeřkám o tom daly pádnou zprávu od samotného úvodu. Nepouštěly je do šancí. A pokud už ano, pochytala je Kudláčková. Samy si pak trpělivě budovaly náskok, který se zastavil na poločasovém vedení o devět branek,“ pokračoval.

„Přestože stejný výkon nezopakovaly v druhém poločase, v pohodě vyhrály. Škoda rapidního poklesu soustředění. Jedinou hráčkou, která si udržela standard výkonnosti po celé utkání, byla brankařka Kudláčková,“ doplnil Červenka.

Slavia: Kudláčková – Janoušková 5, Königová 4, Pekařová 1, Pokorná 5, Jačková 2, V. Michková, Vondráčková, Kutlvašrová 4, K. Michková 1, Skřivánková 2, Cejnarová. Trenér Červenka.

TJ JM Chodov – TJ Šumperk 25:26 (14:16)

„Do zápasu se zkušeným soupeřem, jehož dva hráči v loňském roce kralovali tabulce střelců, jsme vstoupili sebevědomě, s potřebnou koncentrací a nasazením. Brzy jsme tak šli do vedení,“ líčil kouč Chodova Jiří Bareš.

„Po neproměnění několika šancí a sedmimetrových hodů se ale soupeř chytil a naši hráči znervózněli. Vzhledem k tomu, že se nedařilo ani jednomu z brankařů byl poločasový stav nepříznivý,“ našel chyby.

„Celou druhou půli jsme se snažili náskok Šumperku srovnat, ale brzdilo nás neproměňování jasných gólových příležitostí. To bylo hlavní příčinou porážky, která, jak doufám hráče nijak nepoznamená a oni odjedou v bojovné náladě k další utkání do Karviné,“ dodal Bareš.

Chodov: Pleva, Bittman – O. Hanus 5, Řežábek 2, A. Hanus 1, Hanzl 3/1, Šetelík 1, Kubalík, König, Turek 4/2, Kváš, Vladyka 3, Vítek 2, Němeček 4. Trenér Bareš.

Sokol Poruba B - Sokol Kobylisy 35:25 (17:10)

„Zájezd do Ostravy, kam jsme odjely jen s deseti hráčkami, se nevydařil. Jako už tradičně se nám protočila sestava, po návratu Sukdolakové skolila viróza Pekařovou,“ charakterizovala stav kobyliského kádru trenérka Jitka Mertová.

„Béčko Poruby zatím neodehrálo podzimní část příliš úspěšně, proto posílilo o několik hraček hrajících WHIL. Této kvalitě jsme nebyly schopny konkurovat, a tak nás především v prvním poločase soupeřky, vedeny výbornou Mýlkovou, školily v moderní házené,“ uznala sílu soupeřek.

„Bez ohledu na kvalitu Poruby, šlo o náš nejhorší výkon v soutěži. Před posledními dvěma koly jsme se dostaly do spodních pater tabulky. Věřím ale, že se v reprezentační pauze dáme zdravotně dohromady a konec podzimu zvládneme,“ přála si Mertová.

Kobylisy: Fialová – Stejskalová 2, Grgičevičová, Sukdoláková 6/2, Váňová 1, Orságová 2, Gloserová 2, Kleperádová 5, Janiková 3, Dorazilová 4. Trenérka Mertová.

David Nejedlý