„Milan udělal obrovský pokrok v obranné činnosti. Pochopil, že hráč, který chce být na světové úrovni, nemůže být platný pouze v útoku, ale musí i agresivně bránit. Navíc dává spoustu branek a je tak naším klíčovým hráčem,“ přidal svůj pohled na Kotrče kouč Dukly Pavel Pauza.

„Na Karvinou jsme si věřili, vždyť jsme hráli v domácím prostředí,“ popisoval Milan Kotrč. „Jsme strašně rádi za dva body. Po tom co jsme ztratili bod s Lovosicemi, si už nemůžeme dovolit to opakovat,“ vysvětloval kanonýr.

„Každá branka je výsledkem práce celého týmu. Šlape nám koncepce. Všechno vychází od skvělého gólmana Tomáše Petržaly, kluci dohrávají míče do křídel a pak z nich dáváme hrozně jednoduché góly,“ chválil své spoluhráče Kotrč, kterému ale vadí jeden neduh ve hře Dukly.

„Mrzí nás střelecké výpadky, na které se zaměřujeme na tréninku. Bohužel se nás pořád drží a stály nás i bod s Lovosicemi. Myslím si, že už jsou ale kratší a postupně snad z naší hry úplně vymizí,“ doufal.

„Trenér Pauza nám klade na srdce, abychom měli ze hry radost a tak se radujeme z každé kraviny. Tím člověk vyhecuje nejen sebe, ale celou lajnu, prostě se dostaneme do varu,“ upozorňoval na důležitý aspekt, který Dukle pomohl k dobrému vstupu do sezony.

„S úvodem jsme, jak z pohledu výsledků, tak výkonů spokojeni. Jsme rádi, že jsme se dokázali vyrovnat s odchodem několika klíčových hráčů,“ popisoval křídelník, jenž má na tomto faktu lví podíl, a jehož výkony už zřetelně přesahují hranice klubu.

„Případné reprezentační pozvánce bych se samozřejmě nebránil, ale nechávám všemu volný průběh,“ dodal Kotrč.

DAVID NEJEDLÝ