Měli za sebou triumf na Strahově z minulého týdne, a tak si věřili. Jenže Hadrava s Džavoronokem, kteří se budou letos potkávat v prestižní italské lize, došli v neděli „jen“ do semifinále. V něm prohráli proti Dumkovi a Smithovi těsně 15:17 v taibreaku třetího setu. „Kdybychom koncentrovaně dohráli bez ztráty první set, tak jsme mohli vyhrát 2:0 na sety. V taibreaku jsem chtěl ukázat, že jsem šestkař a chtěl dát bombu. Dvakrát jsem tvrdě zasmečoval, ale vždycky se mi to vrátilo. Měl jsem raději počkat na Honzův signál,“ popisoval průběh Džavoronok, hráč italské Monzy.

V souboji o třetí místo společně s Hadravou přehráli Jakuba Gálu a Dominika Pavoučka 2:0 na sety. „Bohužel se nám nepodařilo navázat na triumf z minulého týdne. I tak jsme si skvěle zahráli, třetí místo je skvělé. O to máme větší motivaci vyhrát další turnaj, rádi bychom českou špičku poráželi,“ tvrdil Hadrava, který v letošním roce přestoupil do hvězdné Civitanovy. „V semifinále nám nefungoval zcela servis v prvním a třetím setu, od toho se odvíjela naše obrana. Navíc jsme si vybrali chyby.“

Oba čeští reprezentanti potvrdili účast na třetím turnaji Českého poháru v Opavě, který se uskuteční v příštím víkendu. V neděli se z triumfu radova Jan Mrkous a František Pihera. Museli si ho vydřít v taibreaku. „Naší strategií bylo nehrát klasický volejbal, protože s tím bychom kvůli naší menší výšce nevyhráli. Snažili jsme se soupeře rozhodit hrou, kterou nikdo nečekal,“ odkryl Mrkous. „Každý balon jsme chtěli hrát jinak, a povedlo se to. To jsme předvedli v taibreaku ve finále. Dále nám vycházel také servis,“ prohlásil Pihera.