Před ním plánovaly útok na první příčku a s ní i na celkový triumf. Série školáckých chyb je ale posadila na šestou pozici, která je odsoudila pouze k boji o pohárový bronz.

Jak uspět v domácím závodě? Zeptali jsme se před akcí vítězek poháru 2010.

 „Musíme se především vypořádat s trémou," odvětila nejmladší z děvčat 19letá Gabriela Davidová.

Po první ze dvou pódiových skladeb, za kterou pětice Šťástková, Kotrbatá, Čápová, Blažková a Davidová vyfasovala podprůměrnou známku 7,40, bylo zřejmé, že je právě psychika zradila a zůstanou daleko za 22 body, které si naplánovala pro obě vystoupení.

 „Nervozita u nás začala stoupat už při rozcvičování. Přeci jenom to byl pro nás nejdůležitější závod sezony," přiznala nepsaná šéfka závodnic 23letá Kateřina Blažková, která pokračovala:

 „Do prvního provedení jsme nastoupily suverénně, ale už při prvním riskantním prvku nastal nezdar. Rozhoupané obruče jsme nezastavily, tak jak bychom měly. Naštěstí jsme chybu dobře zakamuflovaly, ale přesto nás to rozhodilo," líčila úvodní vteřiny sestavy, po nichž následovaly umně provedené taneční kroky, a pak povinná „házečka"…

 „Při ní jedné z nás upadlo náčiní zbytečně z ruky," pokračovala žena, která v té době ještě věřila.

 „Doufaly jsme, že se to dá zachránit. Jedním pádem není vše ztraceno."

Střední pomalejší část domácí gymnastky nepokazily. Posléze ovšem přišla jiná, kterou všechny označily za klíčovou.

 „Při ní házíme náčiní jedno za druhým. Byly jsme najednou zmatené, odevzdané a bezmyšlenkově jsme běhaly za náčiními. Žádná z nás nechápala, co dělá ta druhá a proč to dělá a hlavně co má provést ona," popisovala Blažková barvitě okamžiky, na které by ráda co nejdříve zapomněla. Jiné byly její pocity po druhém provedení.

 „Do něj jsme už nastoupily s klidem. Jediné, o co nám šlo, bylo ukázat divákům, že sestavu umíme. A to jsme snad dokázaly. Náčiní nám nespadlo ani jednou a předvedly jsme výkon, který bychom si představovaly vždy. Trošku nás zamrzelo ohodnocení, která neodpovídalo obtížné sestavě zacvičené bez velké chyby," pozastavila se nad známkou 9,25, která dala pražským děvčatům před břeclavským vystoupením naději na bronzovou medaili v konečném pořadí Českomoravského poháru.

 „Akci si chceme hlavně užít. I když už nám nejde o první místo, budeme se snažit umístit se co nejlépe," vytyčila cíle, pak se naposledy vrátila k domácímu závodu.

 „Mile nás překvapila hojná účast fanoušků, kteří nás i přes velké chyby v prvním provedení podporovali a neskutečně podrželi," poděkovala.

Výsledky závodu

1. GSK Ústí nad Labem 20,50
2. SK MG Břeclav 20,00
3. Královské Vinohrady 19,55
4. Meteor České Budějovice 19,10
5. ASPV Brno 17,50
6. Vodní stavby Praha 16,65…

Průběžný stav po pěti akcích

1. GSK Ústí nad Labem
2. SK MG Břeclav
3. Vodní stavby Praha
4. Meteor České Budějovice
5. TGK Zlín
6. Královské Vinohrady…