VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Gymnastky Vodních staveb: Chceme se líbit divákům, pro ně náš sport děláme

Praha /FOTOGALERIE/ – Už jen dva závody zbývají do zakončení Českomoravského poháru v pódiových skladbách žen a největší pražská želízka v ohni, moderní gymnastky Vodních staveb, drží třetí příčku. Chtějí ale výš, vždyť před třemi roky druhou nejvyšší tuzemskou soutěž ovládly. K tomu mají ideální příležitost v podobě domácího klání, které startuje v neděli 1. prosince v hale na Zeleném pruhu.

30.11.2013
SDÍLEJ:

MODERNÍ GYMNASTIKA je sport, který kombinuje prvky baletu, gymnastiky, divadelního tance a akrobacie. To do puntíku splňují závodnice Vodních staveb Monika Čápová, Anežka Šťástková, Kateřina Blažková, Linda Kotrbatá (zleva) i ležící Gabriela Davidová.Foto: Jiří Růžička

TJ Vodní stavby Zelený pruh: Tým moderních gymnastek pro pódiové skladby tvoří 20letá Anežka Šťástková, 22letá Linda Kotrbatá, 21letá Monika Čápová, 23letá Kateřina Blažková a 19letá Gabriela Davidová.

Největší úspěchy pražských děvčat jsou: 2010 – Absolutní vítězky Českomoravského poháru, 2011 – 3. místo v Českomoravském poháru, 2010-2012 – Přebornice Prahy.

Děvčata, jak se dala vaše pětice dohromady?
Anežka: My jsme na sebe zbyly. Původně jsme byly v oddíle rozděleny na mladší a na starší. Z těch, které  vydržely, se utvořil jeden celek.  Proto máme benjamínka Gabču i starší Kačku. Je to ale ten lepší zbytek. (smích)

Jak funguje spolupráce pěti děvčat?
Linda:  Tak jako vždy mezi děvčaty. Někdy to zaskřípe, jindy je to v pořádku. Máme se ale rády, scházíme se spolu i mimo tělocvičnu, kde chodíme na různé party. Co se týče  sestav, tak diskutujeme, a pak se nějak dohodneme. V tom nám to nikdy neskřípe. Máme stejný vkus.

V čem to skřípe?
Linda:  Jsme holky. Občas jedna nemá náladu a je nepříjemná, jindy druhá… (smích)

Máte ve svém středu nějakou šéfku?
Monika: My to bereme podle věku. Je to Káča, která je z nás nejstarší a je do moderní gymnastiky i nejvíc zapálená.

Jaké je to šéfovat čtyři dívky?
Kateřina: Nevím, jestli jim zrovna šéfuji. Je pravda, že jsem hodně cílevědomá a gy-mnastika je pro mě hodně důležitá. Proto se snažím jít za vítězstvím a brát s sebou celý svůj tým. Přístup volím samozřejmě kamarádský. Přesvědčuji, přesvědčuji a přesvědčuji. (smích)

Funguje to ve vašem týmu jako třeba na fotbale, tedy, že benjamínek nosí kužely, míče?
(smích) Gabriela:  Naštěstí ne, a já teď hlavně doufám, že to holky nezavedou. Vždycky se domluvíme. Každá z nás se snaží udělat pro tým co nejvíc.

Proč jste se přihlásila právě do Českomoravského poháru?
Anežka: Dříve jsme závodily i v nejvyšší soutěži. V poslední době už se ale více zaměřujeme na práci a školu. Českomoravský pohár je tak pro nás ideální. Měly jsme možnost závodit sólově. V týmu je ale daleko větší sranda.

Jde i o vítězství?
Linda: Ano, tím, jak jsme stárly a neměly tolik času na trénink, tak se dostavovaly i nezdary. K tomu je potřeba připočíst to, že je Českomoravský pohár časově i finančně méně náročný. A těší nás i to, že vyhráváme.

Jak vznikala sestava pro Českomoravský pohár?
Monika: S holkama jsme se sešly na soustředění. Gabča vybrala hudbu. Pustily jsme si jí a říkaly si, co by se nám do toho líbilo. Omezeny jsme byly výběrem náčiní. Letos máme obruče a švihadla, což nás moc nepotěšilo, chtěly bychom jiné, třeba kužele.  Nakonec jsme rády, že se choreografie našim fandům líbí.

Jak to bylo s kostýmy?
Kateřina: Rozhodly jsme se pro černo-bílou kombinaci. Tuto variantu jsme zvolily proto, že jsme přeci jen starší, a tak jsme chtěly být elegantní. Je ale pravda, že jsme přemýšlely, že kostýmy ozdobíme růžovou barvou. Všechny jsme se na tom shodly, ale nezrealizovaly to. (smích)

Podle čeho jste volily hudbu?
Gabriela: Snažila jsem se, abychom měly něco, co jsme ještě neměly. V minulých letech jsme volily spoustu dramatických kusů. Teď jsme se rozhodly pro orient. V něm se holky našly. Hlavně Monča, ta je vyloženě orientální typ. (smích)

Dá se něco vymyslet na líčení?
Anežka: Musíme být hlavně výrazné. Koberec je veliký. I když jsme někde vzadu, tak musíme na diváky působit upraveným dojmem. Barvy se volí podle dresu. Proto máme tmavší líčení.

Po čtvrtém závodě Českomoravského poháru jste třetí. Jak jste zatím spokojené?
Linda: Dá se říct, že jsme spokojené. Určitě bychom se  chtěly dotáhnout na vrchol. Provedení zatím nebylo nikdy stoprocentní. Občas nám padalo náčiní. Musíme si ho lépe hodit, lépe pro něj doběhnout. Musíme chodit více na tréninky, to je zásadní.

Který byl nejlepší a nejhorší závod?
Monika: Nejvíce se nám dařilo v Zubří, kde jsme vyhrály. Nejhorší bylo naše poslední vystoupení v Brně, kde jsme byly až  čtvrté. Byla to škoda, rozdíl ve známce byl snad tři body.

Jak se vám jelo z brněnského závodu?
Kateřina: Moc špatně. Jely jsme v jednom autě a byly takové skleslé. Bylo nám to moc líto, jelikož jsme tam předvedly řadu nepřesností. Sestavu umíme zajet lépe. Chceme vyhrát celý Českomoravský pohár. Potřebovaly jsme proto stáhnout ztrátu a asi jsme až moc chtěly. Místo dobrého výkonu se tak dostavila tréma.

Co udělat proto, aby se tréma v domácím prostředí nedostavila?
Gabriela: Musíme se s ní umět vypořádat. V domácím prostředí bude ještě větší. Pro naše fanoušky ale chceme sestavu zajet co nejlíp.

Změnily jste proto přípravu?
Anežka: To ne, po dobu Českomoravského poháru trénujeme stále třikrát týdně. Nezaměřujeme se na jeden start, ale na celek.

Co čeká na gymnastky Vodních staveb v den závodu?
Linda: Zpočátku bude den organizační. Budeme pomáhat trenérům s organizací závodu dětí. Pak se musíme soustředit na to, abychom se pořádně nalíčily a učesaly, což nám trvá cirka hodinu. V kostýmu jsme za deset minut. Musíme se pořádně rozcvičit. No a pak už si budeme chtít závod užít.

Na jaké známky pomýšlíte?
Monika: Pokud chceme pomýšlet na zlatou medaili, pak bychom chtěly za jednu sestavu získat alespoň jedenáct bodů.Nejdůležitější pro nás bude ale to, abychom se líbily divákům. Pro ně tento sport děláme.

Máte nějaké místo v sestavě, po kterém vám, jak se říká, spadne onen kámen ze srdce?
Kateřina: Takových okamžiků je víc. Nejdůležitější je ale chvíle, ve které  máme obruče navázané na švihadla, rozhoupeme je a pak chytáme. To, když se povede, tak nás to vždycky ohromně povzbudí a celou sestavu jdeme s lepším pocitem.

Stalo se vám, že jste obruče nerozvázaly?
Všechny: Taky! (smích)

Po pražském závodě na vás čeká ještě břeclavský. Je ve vašich silách vyhrát celý pohár?
Gabriela: Chceme vyhrát tady i v Břeclavi.Pokud se to podaří, můžeme získat pohár. Bude to ale hodně těžké.

Českomoravský pohár po 4. závodě:

1.-2. místo Břeclav a Ústí nad Labem
3. místo TJ Vodní stavby Zelený pruh
4. místo TJ METEOR České Budějovice
5. místo SK MG Zlín
6. místo Mariánské Lázně…

5. závod Českomoravského poháru se uskuteční v neděli 1. prosince od 10 hodin (ženy startují od 17 hodin) v hale Zelený pruh 1294, Praha 4.

Autor: David Nejedlý

Místo události:
30.11.2013
SDÍLEJ:

SERVIS

Potravinářství - Skvělá nabídka práce pro prodavače 19 000 Kč Menší prodejna potravin Pont na Masarykově nádraží přijme prodavače. Ranní-odpolední směny nebo krátký-dlouhý týden, nástup možný ihned nebo dohodou. Zkušenosti nejsou podmínkou, rádi Vás zaučíme. Preferujeme dlouhodobou spolupráci. Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 16 400 Kč Všeobecní administrativní pracovníci. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 16400 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontaktní osoba: Budzko Krystsina, tel.: 731 118 104 (po - 9:00 - 16:00, čt - 9:00 - 14:00, pá - 14:00 - 17:00), Adresa pro uchazeče: U Bulhara 1611/3, Praha 1 - pá - 14:00 - 17:00, Zodpovědnost za bezproblémový chod kanceláře. Prvotní zpracování dodavatelských faktur. Péče o návštěvy. Spolupráce s Office manažerkou. Evidence firemní korespondence. Podpora při adaptaci nových zaměstnanců. Zpracování dokumentace. Podmínky pro přijetí do práce: zkušenosti s prací na obdobné pozici, dobrá znalost MS Office (především Excel), důslednost, pečlivost, zodpovědnost s dobrou pracovní morálkou, příjemné vystupování, důraz na týmovou spolupráci, systematický přístup se smyslem pro detail, ryský jazyk výhodou.. Pracoviště: Stemark s.r.o. - sídlo, Rohanské nábřeží, č.p. 678, 186 00 Praha 86. Informace: Krystsina Budzko, +420 731 118 104. Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 23 000 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů), pomocní kuchaři kuchař. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: místo výkonu práce: V celnici č.p. 1031/4, Nové Město, 110 00 Praha 1, kontakt:Štěpánek Michal, tel.: 777333852, e-mail: stepanek578@gmail.com, , - příspěvek na stravu. Pracoviště: Gastro celnice s.r.o. 001, V celnici, č.p. 1031, 110 00 Praha 1. Informace: Michal Štěpánek, +420 777 333 852. Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 20 000 Kč Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) PP NA 90. DNÍ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: PP NA 90. DNÍ, MÍSTO VÝKONU : Samcova č.p. 1177/1, Nové Město, 110 00 Praha 1, KONTAKT : STOYKA MYKHAYLO Ing., tel.: 776 847 921, e-mail: personalni.stojka@seznam.cz. Pracoviště: Stojka group service s.r.o. (samcova), Samcova, č.p. 1177, 110 00 Praha 1. Informace: MYKHAYLO STOYKA, +420 776 847 921.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Matyáš Démar.

Kapitán Lvů Praha Démar: Čeká nás měsíc pravdy

Veterán Pavel Kolařík v dresu HC Slavia Praha.

Kolaříka dojala rozlučka plná hvězd. Hokejistovi Slavie vzdali hold i fotbalisté

OBRAZEM: Borci na Galdiator Games předvedli divákům úchvatné představení

Pražská O2 arena se opět zachvěla v základech. Začátkem listopadu v ní proběhl 18. ročník nejstarší FMX akce v Evropě - Gladiator Games 2018. Největší freestyle motokrosový svátek tradičně přivezl do Prahy špičky světové scény FMX, které do gladiátorských klání vedli čtyři kapitáni. Na diváky čekala strhující show, motorky, sněžné skútry, létající auto, a další překvapení.

My nic, to klub. Ragbyová Tatra Smíchov slavila titul

Novými mistry České republiky v ragby se stali hráči smíchovské Tatry. Až se za pár let někdo podívá na přehled vítězů, bude její jméno uvedeno u roku 2018. Na všechno ostatní se zapomene.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT