Představitelé promotérské společnosti BSI dnes oznámili, že ve spolupráci s pražskými organizátory intenzivně pracují na tom, aby se na akci dostal za splnění všech bezpečnostních a zdravotních podmínek alespoň omezený počet diváků. Zatím mají v Česku fanoušci na sportovní soutěže vstup zakázaný.

"Jednali jsme o tom již delší dobu a žádali jsme o změnu termínu s ohledem na skutečnost, že (koronavirová) situace se v Evropě vůbec nelepší. V některých státech je to naopak horší. Nakonec jsme dostali nabídku uspořádat dva závody, ale v jiném termínu," řekl ředitel Grand Prix Pavel Ondrašík.

Hlavním důvodem, proč pražští pořadatelé chtěli termín závodu posunout, je nejasný systém rozvolňování v Česku. "Nevíme tak, zda budeme moct mít v červnu na stadionu 500 diváků nebo 30 či padesát procent kapacity. Posun o pět týdnů nám hodně pomůže k vyjasnění podmínek a my se podle toho budeme dále připravovat," uvedl Ondrašík s tím, že nebyl problém uspořádat v červnu GP bez diváků.

"To ale není naše přání, Chceme mít nějaké diváky a atmosféru. I loni měl závod s dvěma tisíci diváků nějaký náboj," podotkl. Také před rokem se termín pražského závodu posouval a jelo se až v září.

I v minulé sezoně se v Česku uskutečnily dva závody MS, podle Ondrašíka s tím nebyl žádný problém. Organizace akce je podobná jako v případě jednoho závodu. "V minulosti jsme měli v pátek trénink a v sobotu závod, takže celý ansábl tady byl nastěhovaný. Oproti dvěma závodům to není velký rozdíl. Navíc je to i šance, že neproděláme tolik," poukázal Ondrašík na možnost přítomnosti většího počtu diváků.

Pražská GP bude druhým dílem seriálu, který má začít 19. června. Dějiště prvního závodu ještě není známo.