Valach, který v minulých letech nevyhlížel jako sprinter, si s nezvyklou tratí poradil výtečně. Dvaadvacetiletý polský jezdecký supertalent Mazur, jenž se čerstvě vrátil z působení v Dubaji, ho hned po startu zavedl mezi nejlepší koně a v cílové rovině s ním hravě odolal náporu všech soupeřů.

Konečně se podařilo vyhrát

„Vlastně byl Gomba handicap dostih, který se mi dlouho nedařilo vyhrát, a tak jsem rád, že se to konečně povedlo," řekl Wroblewski. „Master Of Gold není kůň, kterému mělo 1.200 metrů úplně vyhovovat, ale dostal se do dobré formy a Mazur ho výtečně odjezdil," doplnil.

Mazur, který je v 22 letech dvojnásobným polským šampionem, se v Praze zastavil cestou z Dubaje. „Je to samozřejmě něco jiného než v Dubaji, ale dostihy jsou tu moc dobré a vyhrát není žádná legrace," konstatoval. „Master Of Gold měl nakonec v sobě víc rychlosti, než jsme čekali, a v podstatě jsem si dostih kontroloval, jak bylo potřeba," dodal Mazur.

Trenér Wroblewski vyhrál v průběhu chuchelského mítinku ještě dva další dostihy. Triumfovaly jeho tříleté naděje Nagano Gold a Palazzo Corsini.