Jenže ve druhé polovině loňského roku začal Gasparini sbírat jeden úspěch za druhým. Vyhrál Slovenské derby, český i slovenský St. Leger. Tříletý hřebec prokázal, že je velkým bojovníkem, a nerad pouští soupeře před sebe.

To ještě více platí o Ideal Approachovi. Ten získal titul nejlepšího mílaře v jedenácti letech, tedy v době, kdy už koně na rovině dávno končí kariéru! Za svůj koňský život vydělal víc než pět milionů korun a vypadá to že ještě končit nebude. Je do dostihů tak žhavý, že když se v Bratislavě zrušila část programu, tak ho ani nemohli odvézt domů, jak vyváděl, protože si tak vybíjel energii.

Žokejka Jiřina Andrésová.
Poprvé šampionkou žena! Nevěřila jsem, že to vyjde, žasla Jiřina Andrésová

Galavečer českého turfu se konal po dvou letech způsobené epidemiologickými opatřeními. V sobotu ho v pražském hotelu Olšanka pořádal Jockey Club České republiky nově za účasti hlavního partnera, společnosti Tipsport.net a.s.

Mezi hosty byl i nejúspěšnější český žokej historie Filip Minařík, který po těžkém pádu vroce 2020 nebyl daleko od „druhého břehu“. Na večer přijel z Německa, kde byl několikrát šampionem. Z Kataru zase přicestoval žokej Tomáš Lukášek, který na Arabském poloostrově působí řadu let.

Petr Foret a Vert Liberte ve zkušebnímcvalu.
Cena prezidenta: Vert Liberte opět doma neporažen