V sérii hrané na tři vítězná utkání vedou 1:0 a již dnes mohou toto vedení navýšit. Hraje se opět v hale na Letné. „V prvním utkání jsme vedli v poklidu 2:0, ale nechali jsme se uklidnit až moc a Chrudim do půle srovnala,“ uvedl kapitán týmu a trenér Eco Investmentu Martin Dlouhý. Temperamentní muž mnoha funkcí a zároveň nejlepší střelec a kapitán české reprezentace vyvolal o poločase v kabině bouřku a na zvrat se nečekalo dlouho.

„Vstup do druhého dějství byl slušný, přesto jsme brzo inkasovali. Vzápětí se nám však podařilo Chrudim dotáhnout a přidat další gól. To bylo zásadní,“ přiblížil Dlouhý. Východočeši znervózněli a přistoupili ke zbytku zápasu tvrdě, za což domácí v hale Sparty na Letné přidávali branky z penalt. „Přestože se nám podařilo zvítězit, rozhodně si nemyslím, že bychom byli favority na postup, spíše naopak,“ myslí si Dlouhý.

Od příchodu bratrů Marešových se Chrudim herně i výsledkově velmi zvedla. V poklidu vyřadila ve čtvrtfinále i druhého pražského zástupce Benago. „Jejich obrovskou zbraní jsou právě Marešáci. A my k tomu máme tu smůlu, že i bez nich máme s Chrudimí dlouhodobě velice špatnou vzájemnou bilanci. Porazili jsme je po čase až letos. Bude to ještě hodně těžké,“ je přesvědčen Dlouhý.