Slávisté odehráli výborný první poločas, v tom druhém ale ukázali svou nezkušenost, která stojí za jejich propadem na předposlední příčku tabulky. Navíc je čeká přetěžká série s Tangem Brno a Bohemians 1905.

SK Slavia Praha – Balticflora Teplice 3:8 (2:3)
Branky Slavie: 6. Wojnar, 8. Fichtner, 33. Kamas.
Sestava Slavie: Krajč – Matějka, Wojnar, Rott, Míča, Šafránek, Fichtner, Kamas, Sop, Kroh, Kučera. Trenér Štorc.

„Do dnešního utkání jsme rozhodně nešli jako favorité. Po zaváhání v Šumperku, kde jsme měli vyhrát a zahodili spoustu gólových šancí, jsme ale chtěli překvapit,“ vysvětloval trenér červenobílých Aleš Štorc.

„Do každého zápasu chceme dát maximum. Ten s Teplicemi se lámal na konci první půle. V té jsme prohrávali rychle o dvě branky, dokázali vyrovnat. Moji svěřenci byli nahoře, viděli, že lze hrát i s takto silným soupeřem, ale pak dostali zbytečný gól, což je srazilo,“ našel klíčový moment utkání.

„V úvodu druhého poločasu přišlo vyloučení, my dostali čtvrtý gól, a pak už trochu zoufale doháněli manko,“ popisoval.

„Naše hra nevypadá špatně, ale na gól se strašně nadřeme, zatímco jej dokážeme dostat prakticky z čehokoliv. To je daň mladého družstva. Kluci ale poctivě pracují, což je pozitivní,“ našel klad.

„Čeká nás těžké dvojutkání se soupeři kvalitativně nad námi, to ale neznamená, že do něj půjdeme s poraženeckou náladou. Ne každý zápas vyhrává lepší, ale často ten bojovnější a třeba i šťastnější,“ dodal Štorc.

David NEJEDLÝ