Eco-Investment (bývalá Viktoria Žižkov) už neměl potřebne peníze na další chod týmu, který se tak rozpadl. Podobný osud potkal SELP Mladá Boleslav, jen s tím rozdílem, že tým nebyl rozprášen a přetransformoval se zpátky do Prahy. Tentokrát už ale ne jako SELP Sokol Vysočany, nýbrž Slavia Praha se sídlem ve vršovickém Edenu.

Z Vršovic jsou rovněž Bohemians 1905, nicméně to platí pro fotbalisty. Futsalisté pod názvem Klokani Vršovice (bývalé Terasy Praha) vyhráli druhou nejvyšší soutěž, postoupili mezi českou klubovou elitu a pozměnili si název, aby byl shodný s fotbalisty. Hrát ale budou nadále v hale na Zeleném pruhu č. 50 v Krči.

A právě tady hrají Bohemians 1905 v srpnu i svá přípravná utkání. V prvním z nich podlehli Arsenalu Benešov 4:7, dnes od osmi hodin večer změří síly s Olympikem Mělník. Slávisté se střetnou ve středu v Edenu se slovenskou Ddubnicou, jež se pak o dva dny později představí ještě na Zeleném pruhu. Tedy v souboji s Bohemkou.

„Opět se velice těšíme na bouřlivou atmosféru, na kterou jsme si navykli na konci loňského ročníku,“ zvou fanoušky hráči zelenobílých.

První ligové kolo je na programu v pátek 28. srpna a střetnou se v něm v Edenu právě oba pražští zástupci Slavia a Bohemians 1905.

(dp)