Jak probíhala příprava týmu na novou sezonu?
Již od léta jsme pravidelně trénovali 2x až 3x týdně v hale, k tomu jsme připojili ještě jeden trénink venkovní, který sloužil především k vylepšení fyzické kondice, a to celé suma sumárum znamenalo, že celá příprava na ligu proběhla k té nejvyšší spokojenosti.

Během letní přestávky jste mohutně posilovali, když do Vršovic zamířili například Koudelka z Chrudimi, Zapletal ze Slavie a další. K jakým změnám přesně došlo ve vašem kádru?
Ano, k vámi zmiňovaným se v létě do našeho týmu zapojili ještě “slávista“ Novotný, Štverák z Plzně a gólman Vozár z Benaga Zruč n.Sázavou. Vážou se tomu ještě dvě pozitiva a totiž, že všichni nově příchozí mají jisté zkušenosti s reprezentačním dresem a také, že při takto širokém „náboru“ zatím nikdo neodešel, což značí, že v krizovějších částech sezony bude stále z čeho vybírat.

Budete ještě silnější než v poslední sezoně?
Tak dle předchozí odpovědi to vypadá, že bychom rozhodně být měli, ovšem samotná jména nikomu úspěch ještě nezaručí, každopádně budeme se snažit být vůbec nejsilnější.

Minulou sezonu jste skončili ve čtvrtfinále po velké bitvě s brněnským Tangem. Jaké jsou ambice na sezonu, která startuje zítra?
Jak jsem říkal, máme ty nejvyšší cíle a pakliže se po dlouhé základní části probojujeme do play-off, půjdeme sérii po sérii až třeba do finále, ale jsme teprve na začátku sezony, takže teď se soustředíme spíše na ideální konsolidaci mužstva.

Kdo by měl tvořit osu týmu?
Všichni hráči jsou nedílnou součástí týmu, tzn., že i ti zápasově méně vytížení budou považováni za naší kosu, totiž samozřejmě za osu (smích pozn. red.).

Domácí duely hrajete v hale na Jižním Městě. Vyhovuje vám tato aréna?
Ano, je to zcela nová moderní multifunkční hala na Chodově. Hrajeme v ní již přesně jeden rok a musím říci, že zatím bez nejmenších výhrad. Vyhovuje nám navíc i polohově, poněvadž třeba tací bratři Belladové při vaření svátečního oběda hledí přímo na fasádu haly…a jsou i další.

Jak jste spokojeni s diváckou kulisou na domácích zápasech?
Tak kulisa byla u nás vždy výborná, ještě když jsme hrávali ligu na Zeleném pruhu, ovšem přechodem do této haly se atmosféra ještě značně vylepšila a kolikrát je to při zápasech bouře a hromobití a to se pak hraje samozřejmě hnedle lépe.

V pátek začínáte sezonu na půdě loni stříbrných Teplic, Severočeši však výrazně oslabili. S jakým výsledkem byste byl spokojený?
Teplice sice oslabily, ovšem i nadále mají kvalitní kádr s řadou zkušených borců, kteří mají mezinárodní parametry, takže my tam pojedeme rozhodně s respektem, nicméně kdybychom se do Prahy vrátili s prázdnou, bylo by to pro nás určité zklamání. A ještě bych si dovolil pozvat fanoušky na první domácí zápas, který se hraje na Chodově v pátek 23.9. od 20 hodin a soupeřem nám bude Nejzbach Vysoké Mýto.