Do italského Rimini, kde budou bydlet před zápasem kvalifikace mistrovství světa na půdě San Marina, odlétá dnes dopoledne z letiště v Ruzyni česká fotbalová reprezentace. Ta se sešla v Praze již v pondělí po poledni, v utkání s největším outsiderem „naší“ kvalifikační skupiny ale bude šéftrenér Petr Rada postrádat některé obvyklé hráče.

V posledním utkání v roce se bude muset Rada vypořádat mj. s absencí brankáře Chelsea Petra Čecha. Nahradí ho Jaroslav Drobný z Herty Berlín. Svalové problémy vyřadily záložníka španělské Osasuny Jaroslava Plašila. Místo něj povolal trenér Rada Michala Kadlece z Leverkusenu.

Na sraz do hotelu Praha přijel zraněný útočník Václav Svěrkoš, jehož proto vymění v nominaci Roman Bednář z West Bromwich Albion.

Náš národní tým vytěžil z dosavadních tří zápasů čtyři body, když po bezbrankové remíze v Severním Irsku podlehl 1:2 v Polsku a naposledy doma zdolal gólem Sionka 1:0 Slovinsko. V tabulce šestičlenné skupiny patří zatím Čechům nelichotivé předposlední místo právě před San marinem, které je jako jediné bez bodového zisku. V čele je s devíti body ze čtyř zápasů Slovensko.

Zápas bude v přímém přenosu na ČT2

Utkání se San Marinem, které je posledním letošním ve třetí skupině kvalifikace MS 2010, se bude hrát ve středu v Seravalle od půl deváté večer. Česká televize jej nakonec odvysílá v přímém přenosu na programu ČT2. Veřejnoprávní stanice se nakonec dohodla na zakoupení vysílacích práv se švýcarskou agenturou Infront Sport.

Lvíčata absolvujív Anglii těžkou premiéru

První zápas pod vedením nového trenéra Jakuba Dovalila sehraje dnes reprezentační jedenadvacítka. V Sheffieldu nastoupí proti domácí Anglii. Do dějiště zápasu se přesunula letecky v pondělí ráno.

Kouč se svými svěřenci zažije velmi ostrý start mise, kterou by „lvíčata“ ráda zakončila postupem na mistrovství Evropy v roce 2011. „Na začátek je to opravdu hodně těžký soupeř. Ale zase je dobře, že se kluci můžou předvést v tak prestižním zápase a ukázat, že se můžou měřit i s hráči z Premier League,“ řekl Dovalil po příletu do Manchesteru, odkud se výprava v deštivém počasí přesunula autobusem do Sheffieldu.

Hrát se bude na třicetitisícovém stadionu druholigového klubu Sheffield United. „Pro všechny z nás to bude obrovský zážitek, i když nejde o kvalifikaci. Zahrát si v Anglii znamená pokaždé výjimečnou událost, je to motivace sama o sobě a obrovská výzva,“ těšil se záložník Bohemians 1905 Jan Morávek, jeden ze šesti nováčků v jednadvacítce. Zápas začíná dnes ve tři čtvrtě na osm večer středoevropské­ho času.

Kam za sportem v Praze?

ÚTERÝ 18. listopadu

BOJOVÉ UMĚNÍ 16.30 Nábor zájemců o Shaolin Kung-Fu (ZŠ Angelovova, Modřany, konečná tram č. 3).

BOWLING 18.00 RCA Friendly Bowling Cup (Fantasy Park, Novodvorská 994/138, Praha 4-Braník).

BRUSLENÍ Na Štvanici: 10.30 až 12.00 a 15.00 až 17.30.

FOTBAL 10.00 Odlet fotbalové reprezentace České republiky do San Marina (letiště v Ruzyni).

FUTSAL Pražský přebor: 20.30 FC Bianconeri – Kmochův odkaz B, 21.30 Benago Zruč nad Sázavou B – FC Kodymka (hala Slavie v Edenu).

GOLF 11.00 Turnaj HCP úterý (hřiště Hodkovičky, Vltavanů 982, Praha 4).