Děkanka Praha vládla neomezeně českému florbalu v posledních třech mistrovských sezonách. Od března 2007 neprohrála jediný zápas s domácími soupeři.

Florbalová veřejnost se ale od příštího ročníku extraligy musí naučit skloňovat zbrusu nový název. Nejúspěšnější družstvo se vydá na cestu za obhajobou titulu jako Herbadent Tigers SJM. „Z Děkanky odchází družstvo žen a juniorek,“ upřesnila trenérka týmu Markéta Šteglová.

Před časem se prakticky stejný přesun odehrál po trase Střešovice – Nusle. To když současný tým českých šampionek přešel z haly Tatranu právě na Děkanku.

Samotný znak nového celku budí hrůzu. Na soupeřky hledí modrobílý tygr třímající skelet ryby.

Pokud by se florbalový fanoušek vypravil za nejlepšími hráčkami do stávající haly v Nuslích, hledal by marně. Děkanka společně se svým názvem změnila i své domácí prostředí. Sezonu 2009/10 zahájí Herbadent v ZŠ Kunratice. „Tam se možná stěhujeme jen dočasně, při základní škole Květnového povstání se realizuje nová hala, která by mohla být v provozu ještě letos,“ prozradila trenérka projekt v jedenáctém pražském obvodu.

Vedení klubu se v novém působišti hodlá věnovat nejenom vrcholovému florbalu, ale také mládeži. „Máme určité představy, hlavně o vedení dětí, s nimiž budeme pracovat už od pěti let,“ dodala Šteglová. „U dětí se ve sportu obvykle pracuje příliš brzy na specializaci, ony přitom nejsou ještě pohybově vyspělé. Proto s nimi chceme rozvíjet všeobecné pohybové dovednosti.“