Střešovice sice úvodní zápas v Řepích prohrály, ale v neděli se vrátily do hry, když Spartu porazily 6:4. "Myslím, že jsme měli dobrý nástup i hodně šancí, ale nepojistili jsme náskok. Proto se bojovalo až do konce," líčil trenér Milan Fridrich.

Hvězdou domácího výběru, který byl čtvrtý po základní části, se stal Milan Meliš. Vstřelil dva góly a přidal jednu klíčovou asistence (na vítěznou branku). Mnohé nepřekvapilo, že padla v přesilové hře. "To je naše nejsilnější zbraň," přikývl a prozradil: "Věnujeme tomu dost času na tréninku."

Naopak rozpaky panovaly na straně hostů. Po sobotním triumfu si Sparta přála přidat druhý bod a zadělat na postup. Jenže to se nepovedlo. Jan Marvánek ze Sparty, střelec dvou branek, to okomentoval takto: "Nejsme spokojeni. Prospali jsme úvod, v závěru rozhodla nešťastná situace."

Bohemians vděčí za výhru Šárkovi

Druhá čtvrtfinálové série mezi Bohemians a Chodovem skončilo 8:5 pro domácí tým.

Hrdinou zelenobílých byl rozhodně Jakub Šárka. Nedělní mač ozdobil čtyřmi zásahy (a každý byl stěžejní - nejprve srovnal z 1:3 na 3:3, ve třetím dějství pak  vyrovnal na 4:4 a nakonec dal i vítěznou branku). Zkušený florbalista má nyní na svém kontě v play-off už osm bodů.