„Jedním z atributů, podle kterých jsme se rozhodli pro Tatran, je náročnost semifinále z hlediska termínů. Vnímáme, že potenciální režim dlouhého cestování by nám ztížil možnost kvalitní regenerace a přípravy na jednotlivá utkání, což na trase Mladá Boleslav - Praha nehrozí," řekl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera webu Českého florbalu.

Čtěte také: Tomáš Sýkora: Udělali jsme jen první krok. Slavit chceme až po Superfinále

Chodov vyhrál na hřišti Vítkovic 

V základní části Středočeši vyhráli na půdě Tatranu vysoko 9:1 a doma zvítězili 6:3. „S Tatranem máme v sezoně pozitivní bilanci, ale uvědomujeme si, že je to kvalitní a nebezpečný soupeř," doplnil Pazdera.

Chodov vyhrál na hřišti Vítkovic 8:7 po samostatných nájezdech a doma podlehl 8:9 v prodloužení. „Tuhle sérii jsme očekávali vlastně už po základní části. Osobně se na ni velmi těším, protože slibuje oboustranně ofenzivní florbal.

Střešovice ovládly úvodní duel 

Pokud mě paměť neklame, tak jsme Vítkovice nikdy v sérii neporazili, ale poslední dva roky se nám daří hodně tabu prolamovat," řekl kouč Chodova David Podhráský. Střešovice úvodní dějství dnešního duelu ovládly 4:1, a přestože domácí tým v Aréně Sparta na Podvinném mlýně před 423 diváky snížil ve druhém dějství na 3:4, už vedení v utkání nepustily.

Tatran tak po minulé neúspěšné sezoně, v které vypadl už ve čtvrtfinále a ve 23. ročníku nejvyšší soutěže zůstal poprvé bez medaile, nebude mezi nejlepší čtyřkou chybět. „Dnes se pokračovalo v trendu celé série - střídání hluchých míst s těmi kvalitními. My jsme ale ukázali velkou touhu po výhře a čtvrté vítězství jsme doslova urvali," uvedl trenér Střešovic Luděk Beneš.