Sparťané totiž dnes v hale Sokola na Vinohradech udolali v pátém a rozhodujícím zápase čtvrtfinálové série Bivoj Litvínov 4:3 a na zápasy celkově 3:2.

Ještě 33 vteřin před koncem přitom Pražané prohrávali, když nedlouho předtím běželi sami dva litvínovští hráči na brankáře domácích Dřízhala. Pak ale při power play vyrovnal Jan Rössler a pouhou vteřinu před sirénou dal jejich vítězný gól hrající trenér Václav Culka. Ten se uvolnil v rohu hřiště, položil si gólmana hostů a zakončoval do prázdné litvínovské branky. Severočechům nakonec nepomohl ani výborný výkon Daniela Huliče, jenž dal dvě branky a na třetí ještě přihrával.

Semifinálové dvojice tak tvoří VHS Znojmo – Spartak Pelhřimov a Sokol Královské Vinohrady – Sparta. Druhá dvojice se utká v hale Sokola Královské Vinohrady v Riegrových sadech v sobotu a v neděli vždy od 17.30.

I. liga mužů čtvrtfinále play-off – 5. zápas

AC Sparta Praha – SK Bivoj Litvínov 2:3

Branky a asistence: 28. Doležal (Furch), 47. Šulc (Rousal), 60. Rössler (Doležal), 60. Culka – 11. Hulič (Vrána), 17. Hulič, 53. Vrána (Hulič). Střely: 54:45. Diváků: 210. Třetiny: 0:2, 1:0, 3:1. Nejlepší hráči: Culka (Sparta) – Hulič (Litvínov).