„Do Prahy odjíždíme s pocitem, že tak skvělí fanoušci se jen tak někde nenajdou,“ rozplýval se první muž českého florbalu Filip Šuman. „Celá ta ostravská část je vynikající pozvánkou do Prahy, kde to snad bude stejně dobře pokračovat.“

Čtyři utkání domácí reprezentace v ČEZ Aréně navštívilo téměř 24 tisíc diváků. Mimořádné návštěvy se očekávají i v Praze. „Po tom, co jsme předvedli proti Švédsku, víme, že pokud nás podpoří O2 Arena, jsme schopni hrát proti komukoli,“ zdůraznil význam fanoušků útočník Tomáš Sladký.

Se šampiony ze Švédska prohrál český výběr o jediný gól. V sobotním semifinále čeká domácí hráče další severský favorit, Finsko. „O Finsku se říká, že je letos silnější než Švédsko, snad je to pravda, ale my chceme vyhrát,“ vyhlásil Sladký.

Na vítězné vlně

„Doufám, že kluci si do Prahy přivezli tu vítěznou vlnu, na které se vezou,“ pravil Filip Šuman. „Obrovským cílem je pro nás medaile, a tak zůstává otázkou, zda se nám může podařit zaskočit už v semifinále obrovského favorita z Finska, což bychom si všichni přáli, nebo se porveme o třetí místo.“

Závěrečný program šampionátu se odehraje v rychlém sledu. První semifinále mezi Českou republikou a Finskem je na pořadu v sobotu od 16.10 hodin. Zápas o třetí místo a finále proběhnou v neděli odpoledne.

(klt, mao)