Tato jména se v prosinci příštího roku spojí s florbalovým mistrovstvím světa, které se bude konat v české metropoli. Do té doby se v pražských halách ještě dvakrát uskuteční Czech Open. Právě nejmasovější turnaj planety se stane významným nástrojem propagace šampionátu 2008.

Už při letošním ročníku vytáhne florbalová unie marketingovou štiku v podobě účasti osobností domácího showbyznysu. „Věřím, že mistrovství světa v České republice pomůžeme a dáme mu nějakej příjemnej ksicht,“ prohlásil za Real Top Praha muzikant Petr Vondráček.

Nezávislá skupina umělců se věnuje charitativní činnosti, často prostřednictvím svých sportovních aktivit.

„Většinou hrajeme fotbalové zápasy, florbal pro nás bude premiéra,“ prozradil předseda občanského sdružení Alexandr Smita. „Upřímně řečeno nevíme, do čeho jdeme.“

Pořadatelé doufají, že tým osobností v čele s herci Langmajerem a Trojanem a zpěváky Landou a Vojtkem přiláká zájem médií i diváků.

„Kapitána dělá obvykle Ivan Trojan, protože je z nás nejpřísnější, asi ho zvolíme i pro florbalový tým,“ uvažoval Smita. „Ivan je při sportu prostě pořádnej nerváček,“ popíchl svého spoluhráče Vondráček.

Sám hudebník se opět chystá vzít na sebe odpovědnost kanonýra.

„Vždycky hraju v útoku,“ konstatoval. „Florbal jsem zkusil dvakrát s kamarády ze střední školy. A je to pro mě ten pravej sport, při kterém si uvědomím, že kouření je opravdu škodlivé.“

Útočnou vozbu má Real Top Praha vyřešenou, ale otazník visí nad klíčovým postem brankáře. „Kdo bude chytat? Asi David Ondříček, ten zaplní celou branku,“ nominoval známého režiséra šéf týmu.