Prozraďte svou předpověď účinkování Tatranu v základní skupině turnaje.
Na úvod máme Erä, soupeře z druhé finské ligy. Určitě to bude náročné,my odehrajeme první zápas po letní přestávce. Ale chceme vyhrát, považujeme to vlastně za klíčové utkání celé skupiny. S Dalenem se potom popereme o co nejlepší výsledek a s Vítkovicemi očekávám těžký boj, ale měli bychom uspět.

Vyhovuje vám srpnový termín Czech Open?
Na rozehrání před začátkem sezony je to perfektní. Hlavně je to prestižní turnaj, na který se všichni těší. Dlouho jsme nic nehráli, a tak je paráda naskočit rovnou do takovéhle super akce.

Jste před turnajem ve spojení s hráči ze zahraničních klubů?
S hráči, kteří působí ve Švýcarsku, jsme v kontaktu pravidelně. Jinak si se zahraničními florbalisty píšou někteří kluci z reprezentace.

Jak Tatran vyplnil letní přestávku?
Chtěli jsme zvolit zase trochu jiný způsob přípravy, dobře se připravit hlavně na pohár mistrů. Už tři měsíce pracujeme s kondičním trenérem Danem Hejretem, kterýnám dá opravdu hodně. Příprava týmu začala hned, jak jsme se vrátili ze soustředění reprezentace, takže žádné velké volno nebylo.

Dan Hejret, bývalý čtvrtkař, je na vás hodně přísný?
Určitě. Na každém tréninku vyžaduje stoprocentní nasazení, aby to vůbec mělo smysl. Bere nás jako profesionály, kteří to všechno dělají kvůli sobě, a ne kvůli němu.

Očekáváte, že se váš tréninkový dril projeví už při Czech Open?
Vpátek odehrajeme tři zápasy. To by se mělo projevit, že na tom jsme fyzicky dobře.

Bude vám na turnaji v Praze pomáhat nějaká „vyšší moc“?
Žádný klubový talisman zatím nemáme, ale třeba do té doby ještě něco vymyslíme. Určitě budeme mít tradiční pokřik. Brankář to vyvolá a ostatní po něm opakují. Snad to zase zabere.