„Pro český florbal to byla velká reklama. Florbal ukázal, že evropský formát soutěže mu chyběl a je po něm poptávka, budeme doufat, že projekt Poháru mistrů bude dlouhodobě udržitelný. Podařilo se znovu zasáhnout veliké množství lidí a potvrdit pozici florbalu nejen z pohledu zájmu, ale i z kvality sportovního procesu. Věřím, že úspěchy nejen na poli sportovním budou pokračovat na klubové i mezinárodní úrovni,“ ohlíží se za finálovým zápasem Urbář.

Finále Pražanů proti švédskému velkoklubu hostila UNYP Arena na Podvinném mlýně, která byla dlouho před zápasem vyprodaná. „Často jsem dostával dotazy, zda se nemohlo hrát ve větší hale, jelikož potenciál zájmu byl veliký, nicméně v Praze by se takové florbalové utkání už dalo hrát pouze v hokejové hale, což je prakticky i ekonomicky neefektivní realizovat,“ vysvětluje Urbář.

Právě on a Český florbal pomáhali střešovickému Tatranu s organizací samotného finále. „Finále jsme získali asi pět týdnů předem, takže jsme s akcí velice spokojeni. Bylo pro nás prioritou pokusit se dostat finále do Prahy a jsme rádi, že se nám povedl na půdě Mezinárodní florbalové federace tento diplomatický úspěch,“ prozrazuje ředitel komunikace Českého florbalu.

„Po domluvě s Tatranem Střešovice jsme jako Český florbal pomáhali supervizí a zajištěním mediální pozornosti, oddíl vzal na sebe většinu organizace a musím je ocenit, že to zvládli velice dobře a finále mělo parametry velké sportovní akce,“ oceňuje.

Jaké ohlasy tedy přilétly z fanouškovského prostředí i ze světa na českou organizaci finálového zápasu? „Ohlasy jsou velmi pozitivní, jednak v hale byla vynikající atmosféra včetně kvalitní produkce, doprovodného programu a zejména napínavého utkání. Samozřejmě se na pozitivních ohlasech podepisuje sportovní úspěch, ale i díky komunikaci předem a rychlému vyprodání haly finále rezonovalo předem a přesáhlo florbalové prostředí,“ uvádí Urbář s tím, že na ČT sport mělo utkání zásah 200 tisíc divákům.

I to dokazuje, že florbal v Česku kráčí po správné cestě. „Na reprezentační úrovni se nám poslední roky výsledkově daří, nyní se poprvé významně zadařilo i na klubové úrovni,“ říká Urbář a přidává svoje přání, aby český florbal mohl pravidelně porážet špičkové týmy nejen ze Švédska.

Jak tedy bude celý Český florbal pracovat s úspěchem Tatranu? „Úspěch je samozřejmě hlavně odrazem kvalitní práce a rozvoje Tatranu v posledních letech, myslím si, že už nyní se mu ho daří využít například spojením se s novými partnery či navýšením současných plnění partnerů stávajících,“ uvádí Urbář.

„Pro nás bylo důležité upozornit a zasáhnout finálovým utkáním co nejširší veřejnost a ukázat potenciál florbalu. Je pozitivní, že na utkání byli i důležití političtí zástupci – primátor hlavního města či starosta Prahy 6. Víme, že podpora municipalit je pro sport velmi důležitá. Do budoucna komunikačně můžeme využít tento úspěch pro zvýšení prestiže mužské Livesport Superligy a věřme i k další podpoře florbalu na celostátní i lokální úrovni,“ dodává.

Z prvních reakcí už je ovšem jisté, že úspěch střešovického Tatranu hlasitě rezonoval fanouškovským sportovním prostředím a do budoucna by mohl přitáhnout na zápasy domácích soutěží více diváků. „Na druhou stranu práce na diváckém zájmu a budování fanouškovství je nekončící, florbal v ní má ještě velký kus cesty před sebou a podobné akce jen potvrzují jeho potenciál. Nyní je na nás a klubech, abychom dokázali potenciál nadále rozvíjet a snažit se k florbalu přitáhnout větší zájem a zejména na pravidelné bázi,“ zakončuje Urbář.