A tam se právě v sobotu večer uskuteční úvodní boje pyramidového turnaje Absolute Championoship Berkut 14. Macek bude mít silného soupeře. Proti němu se osmihranné klece postaví ruský bojovník Murad Zeinulabidov. Ten má dosud zápasovou bilanci 10:1 a téměř každý zápas ukončil v prvním kole.

Původně měl Macek nastoupit proti Muradu Kalamovovi, ale před pár dny mu byl soupeř změněn. Macek to komentoval lakonicky. „Nový soupeř je asi třikrát těžší než ten původní, ale co, Murad jako Murad."

Pokud Macek vyhraje, postupuje do dalšího turnajového klání. Pokud prohraje, končí. V posledních týdnech trénoval i čtyřikrát denně, kromě zápasnických tréninků posiloval, běhal, mířil také do saun v čestlickém akvaparku. Zápas v Čečensku je vypsán ve váhové kategorii do 61 kilogramů, v den odletu Mackovi chybělo shodit ještě šest kilogramů. Zmíněnou váhu musí mít 24 hodin před zápasem při oficiálním vážení.

Filip Macek je čerstvým šampionem GCF v bantamové váze, když v prosinci porazil v Mladé Boleslavi Pavla Svobodu z Ostravy. Ještě před tím v ruském Orenburgu překvapivě porazil skvělého domácího Evgenyje Lazukova.

Poctivá příprava

„Připravoval jsem se především v naší žižkovské Pentě, pár dnů jsem byl také na kempu v polské Lodži s Patrikem Kinclem a Jardou Pokorným. Také jsem trénoval v UFT Gracie Barra u Jiřího Dimitrova v Debři u Mladé Boleslavi, kde jsem začínal. Silovou stránku jsem zlepšoval u Pavla Macka v KB5. A dost jsem toho pobyl i u Michala Novotného v Kutil gymu. Já vlastně jen pořád trénoval," dodal Macek.

Do Čečenska odletěl český zápasník s trenérem Danem Bartákem, který byl vyhlášen Trenérem roku MMA. „Filip je dobře připravený. Sice mu změnili soupeře s původním skóre 3:0 na jiného se skóre10:1, ale určitě se toho nebojíme. Podle mě je to i dobře. Jednak má Filip na kontě už dvacet zápasů, takže je jasné, že jeho soupeř nebude lehký a je to pro něho tak daleko větší výzva," řekl ve středu na letišti Dan Barták.

Mackovi věří i Jiří Dimitrov. „Filip je už zkušený zápasník. Je důležité, aby si věřil. Já mu věřím, vyhraje," podotkl Jiří Dimitrov.

Přímo z Čečenska od Filipa Macka…tak asi takhle, moji přátelé, takhle to vypadá s mým sobotním bojem v čečenském Groznyj. Z Prahy jsme s trenérem Danem Bartákem odletěli směr Moskva ve středečním dopoledni v pohodě. Včas. To bylo asi tak vše, co jde říci o cestě pozitivní. Celkově to nazvu jako děs, běs a hrůza.

Jakpak se to a co se to stalo? Do Moskvy to vážně byla pohoda. Jenže nám uletělo letadlo směr Groznyj. Prostě přestup nebylo v reálných silách zvládnout. Letadlo bylo fuč a my dva v Moskvě na letišti s kuframa. Naštěstí letělo další letadlo. Jenže až za sedm hodin. A ke všemu ne do Grozného, ale úplně jinam. Na letiště do městečka Mineralnyje vody, nebo tak nějak.

Na letišti nás čekal takovej starej týpek. Naložil nás do polorozpadlého mercedesu, pustil rádio na plné koule se strašnou muzikou a prej, že pojedeme čtyři hodiny na hotel. Dost dobrý. A to pominu, že asi unikal plyn z bomby co měl v autě. Šílené. Vysvobozením byla cedule s nápisem Groznyj… 

V tuhle chvíli, kolem třetí odpolední ve čtvrtek mám ještě pět kilo přes váhu. Jdu se projít a pak snad něco shodím…

Čtěte také: Utekl 'hrobníkovi' z lopaty. A pak se stal šampionem…

Jeroným Větvička