V pátečním večeru čeká Macka vážení, v sobotu kolem deváté večerní našeho času se tam utká s čečenským zápasníkem Muradem Kalamovem. Právě s ním měl bojovat ve čtvrtfinále, které se přede dvěma měsíc uskutečnilo v čečenském městě Groznyj.

Pořadatelé ale na poslední chvíli změnili Mackovi soupeře. Místo Kalimova mu do klece poslali obrovského favorita Murada Zeinulabidova. Macek svého soupeře ve druhém kole „uškrtil" a zajistil si postup do semifinále, což bylo bráno jako obrovské překvapení.

Spolupráce s výživovým poradcem

Macek bojuje ve váhové kategorii do 61,2 kilogramu. Po posledním boji v Rusku přibral až na 76 kilogramů, čekala ho tak tradiční „shazovačka". Protože však začal spolupracovat s výživovým poradcem, ve středu mu do zmíněné váhy scházelo shodit už jen šest kilogramů, což by pro něho neměl být veliký problém, protože je známý svým doslova brutálním snižováním váhy těsně před vážením, které je vždy na programu 24 hodin před zápasem.

„Poslední noci už moc nespím, a i když mi poradce naordinoval trochu masa, v noci se mi o jídle zdá pořád. Cítím se dobře a na zápas se už moc těším," uvedl Filip Macek před odletem na pražském letišti.

Čtěte také: Čečensko tleskalo Mackovi, který překvapivě 'uškrtil' Rusa