Mistrovství Česka - juniořiDo 11 let: Martin Štěpán (Moravská Slavia Brno) – Vojtěch Martinovský (Squash centrum Hradec Králové) 3:0
Do 13 let: Karim Farag (Squash centrum HK) – Farid Farag (Squash centrum HK) 3:0
Do 15 let: Viktor Byrtus (HKC Ostrava) – Marek Panáček 3:0 (Slovan Brno)
Do 17 let: Viktor Byrtus (HKC Ostrava) – Matouš Sochůrek (Squash klub Poděbrady) 3:0
Do 19 let: Vojtěch Ryba (Slovan Brno) – Ondřej Vorlíček (Teplice) 3:1

„Buď v tomto nebo v příštím roce se chci umístit mezi nejlepšími třemi. Jedná se o nejprestižnější turnaj," tvrdí Fialová, která byla v kategorii do 13 let první na evropském žebříčku.

Co tomuto snu však brání? Soupeřky z Egypta. Právě v této zemi je squash považovaný za národní sport. „V Egyptě je obrovská konkurence, mají mnohonásobně větší základnu. Navíc je tam obrovská konkurence mezi Káhirou a Alexandrií a mezi jednotlivými kluby," popisuje Tomáš Fořter, generální sekretář České asociace squashe a spoluorganizátor šampionátu juniorů.

„Jen pro představu, když se dělá turnaj v Egyptě pro nejmenší do jedenácti let, zúčastní se ho přes sto dvacet hráčů. U nás v této kategorii málokdy hraje více než deset squashistů."
Egypt bere squash jako národní sport a také jako možnost, jak se v něm globálně prezentovat. K tomu uzpůsobují také trénink a výchovu.

„V Egyptě už v malém věku trénují extrémně tvrdě. Mají takovou masu, že si to mohou dovolit. Sto jich maká jak o život a nakonec zůstane pět, kteří se dostanou do světové špičky. Je to velký dril," popisuje Fořter.

Šest hodin tréninku denně

Kristýna Fialová proti hráčkám z Egypta bojuje běžně na mezinárodních turnajích. V minulém roce se zúčastnila prestižního US Openu juniorů v Hartfordu a v New Havenu. Zde bylo jen v její věkové kategorii přes sto hráček, Fialová skončila celkově na jednadvacáté příčce. Poznala tam hodně egyptských squashistek.

„Bavila jsem se s jednou Egypťankou a povídala mi, že má denně šest hodin tréninku. Před půl rokem jsem byla ráda, když jsem měla šest hodin tréninku za celý týden. Někteří ani nechodí do školy, učí se doma. Přišlo mi to opravdu zvláštní. Neuměla jsem si to naprosto představit," kroutila hlavou Fialová, která už dokázala ovládnout několik evropských juniorských turnajů.

Konkurence se prý egyptských 'strojů' bojí. „Oni mají zvláštní charakter a hodně ostré sebevědomí. Při hře jsou velmi nebezpeční," řekla Fialová.

Jak je porážet? Prý se hlavně zklidnit, nebýt vyklepaná… To Egypťany zaskočí. „K tomu všemu mají vytrénovanou ruku tak, aby dali největší razanci, která existuje. Pouze pár jedinců z Evropy nebo z Velké Británie se s tím dokáže vypořádat a hraje s nimi vyrovnaně," dodala Fialová, která se ale soupeřek z Egypta nebojí. Naopak je touží porážet.

„Chci dokázat, že se proti nim lze postavit a je možné je porážet. Ukázat to hodlám právě na British Open," přála si hráčka z pražského squashového klubu Aneri & Naj Sport.

Mistrovství Česka - juniorkyDo 11 let: Riana Alexová (Slovan Brno) – Eva Klimešová (Squash Especial) 3:0
Do 13 let: Tamara Holzbauerová (SK Poděbrady) – Klára Hamáčková (Squash centrum HK) 3:1
Do 15 let: Tereza Šlehoferová (Squash Modrý Svět) – Tereza Široká (SKM Olomouc) 3:0
Do 17 let: Michaela Čepová (Prostějov) – Denisa Rohunová (Ostrava Mariánské Hory) 3:0
Do 19 let: Kristýna Fialová (Aneri Naj Sport) – Michaela Čepová (Prostějov) 3:0 scr.