Lindo, jste spokojená s letošní sezonou?
S loňskou sezónou musím být a jsem samozřejmě spokojená. Odjezdila jsem 95 dostihů a z toho šest vyhrála. Naštěstí se mi vyhnula i zranění.

Kterého úspěchu roku 2012 si ceníte nejvíc?
Každého vítězství si velice cením, ale pokud bych měla nějaké vyzdvihnout, pak by to bylo to s Adisonem, trénovaným mým tátou, kdy v Karlových Varech udolal velice dobré soupeře. Ten den jsem pak zvítězila ještě jednou s dalším svěřencem mého táty. Jediné, čeho za loňský rok lituji, je to nešťastné ukončení dostihové sezóny na poslední chvíli kvůli poprašku sněhu na dráze, který ovšem do odpoledne roztál a tím zrušenému a tolik očekávanému dostihovému dni s Cenou Prezidenta a dalšími zajímavými dostihy.

Je vypsána soutěž čistě jen pro jezdkyně?
V loňském roce se již po druhé konal Ladies Cup, což je šampionát výhradně pro jezdkyně ženy, ze kterého si první tři odnesou jak peněžní tak věcnou cenu. Já se loni umístila druhá.

Je to pro vás zvýšená motivace, Ladies cup?
Je moc dobře, že něco takového máme. Nejen že je to pro jezdkyně motivující, ale v mužském šampionátu by se na pomyslnou bednu žena dostávala asi jen velmi těžko. Cena pro vítězku Ladies cupu je špičkový fotoaparát od firmy Nikon, která je také sponzorem a patnáct tisíc korun.

Kolik jezdkyň se po českých závodištích prohání?
Celkový počet jezdících žen si netroufnu odhadnout, jelikož některé odjezdí jen pár dostihů. Takových těch stálic, co jezdí častěji, je odhadem tak kolem jedenácti.

Jaká je mezi ženami jezdkyněmi konkurence?
Tak určitě se vznikem Ladies cupu a vidinou odměny chceme mít každá co nejvíce vítězství, ale i kdyby LC nebyl, tak čím větší počet vítězství tím lepší má pak jezdec mezi trenéry a majiteli pověst a tím víc dalších angažmá k ježdění dostává. Jinak je ale atmosféra v ženské šatně velice přátelská.

A je i dostih určený výhradně jezdkyním?
Loni se na pardubickém závodišti poprvé konal i dostih určený pouze ženám, ale jestli se uskuteční i letos, to netuším.

Jakým způsobem se jezdec do dostihů kvalifikuje?
Do dostihu si jezdce najímají majitelé a trenéři na základě několika kritérií. Váhy, obsazenosti jezdců v dostihu, jak moc je daný kůň náročný na ježdění nebo taky jen prostě podle toho, jak se komu líbí nebo nelíbí jezdecký styl daného jezdce a podobně.

Je reálné se pro vás dostat i na nejprestižnější akce typu Velké pardubické nebo Českého derby?
Na Velkou pardubickou je pro mě možné se dostat, ale jen jako divák, jezdím totiž pouze rovinové dostihy. Derby by už sice myslitelnější bylo, ale stejně se bavíme čistě teoreticky. Loni jsem mohla jezdit v Ceně Prezidenta, což je další opravdu top dostih, jenže… ten poprašek sněhu…

A co se týče zahraničních akcí?
Na velké dostihy do zahraničí se zase mohu dostat pouze jako divák, i když i to je naprosto úchvatný zážitek. Je nemožné, abych tam jezdila a mám i tolik rozumu, že bych to sama ani nechtěla. Ale to se bavíme v opravdu hodně teoretické rovině.

Jaký je zimní program dostihových jezdců a jezdkyň?
Můj program přes zimu je hodně odpočívat, protože sezóna byla náročná. Jezdit chodím jenom o víkendech a jeden den v týdnu, už i proto, že dostihy jsou pro mě pouze koníčkem, v civilu se živím něčím jiným. Jak se připravují ostatní jezdkyně, to se budete muset zeptat jich, pokud, ale pracují u koní, tak jezdí denně.

A jak se připravuje v zimním období kůň?
Koně se na dostihy připravují různě, dle možností v místě ustájení a hlavně trenéra. Vesměs je to ranní práce různé intenzity, kolotoč, někde mají i bazén pro koně, kde plavou.

Připravujete se na domácím stadionu v Chuchli nebo tam to v zimě kvůli lyžařskému okruhu nejde?
Příprava na sezónu v Chuchli probíhá bez omezení. Je tam sice lyžařský okruh, ale je vedle dráhy.

Jaké jsou vaše plány pro rok 2013?
Plány pro sezonu nemám žádné. V dostihovém sportu ani moc plánovat nemůžete. Nejdůležitější je zůstat zdravý, mít dobré koně a nějaké to vítězství snad taky přijde. Ale říkat si, že letos pojedu ten a ten dostih, je nesmysl.

Co je pro vás osobně takovou top akcí roku?
Tou nej akcí pro mne určitě bude Derby. Je to prostě vrchol v sezóně.

A hned první závod sezony je na programu kdy?
Letošní první dostihy jsou 7. dubna ve Velké Chuchli. Tímto vás všechny zvu, přijďte fandit!