Ondřeji, opravdu jste vůbec netrénoval?
Jenom jsem lenošil. S rodinou jsme dělali výlety. Za den jsme ujeli na kolech třeba patnáct kilometrů. Jinak to bylo o válení a plavání s dětmi v bazénku.

Kolik kilo nyní vážíte?
Teď mám 106 kilo. V Jižní Koreji na mistrovství jsem měl 98. Moji oblíbenou kachnu jsem si sice nedal, jinak jsem se ale nijak neomezoval.

Dotkla se vás nějak na dovolené popularita?
Je znát, že mě lidé poznávají víc a víc. Přeci jen jsem se častěji objevoval v televizi a v médiích obecně. Všechno je ale pouze pozitivní. Lidé mi gratulují, chtějí se vyfotit.

Neplánoval jste se projet ještě před závodem?
Ne, pojedu až sobotní kvalifikaci. Myslím si, že to je dobře. Ostatní jistě trénovali a budou mít tak proti mně větší šanci, bude to něco jako na loňském mistrovství republiky. Nejsem tak ani hlavním favoritem. Skifař lehké váhy od nás z Dukly Martin Slavík bude mým velkým soupeřem.

Asi ale nechcete ukončit sezonu porážkou?
Rád bych si udržel letošní neporazitelnost. Výzvou je i to, že se jedou letošní Primátorky posté. Kdyby to bylo v normálním termínu, tak by pro mě nešlo o takovou výzvu.

Co z toho udělat tradici. Prohrané závody a pak titul mistra světa?
(směje se) Může to tak být. Jak říkám, pro ostatní půjde o zážitek, když nepojedu 100 metrů před nimi, ale budeme spolu závodit.

Je skif nyní dobrou volbou, nebylo lepší „schovat se do osmy"?
Nebyla jiná možnost. Mezi závody skifu a osmiveslic je jen minimální pauza. Bylo by hodně obtížné přesedávat z lodí. Proto jsem se rozhodl pro skif. Otázkou zůstává, jestli bych teď osmě vůbec pomohl.

Finálový program Primátorek ČSOB Pojišťovny - neděle 22. září

9.30 osmiveslice žákyň
9.40 osmiveslice žáků
10.00 osmiveslice dorostenek
10.20 osmiveslice dorostenců
10.30 osmiveslice juniorek
10.40 osmiveslice juniorů
10.50 gigové osmiveslice mužů
11.00 skif žen
11.20 osmiveslice žen
11.40 skif mužů
12.00 osmiveslice mužů