Před utkáním přitom řešil zásadní problém. Elitního blokaře Šimona Krajčoviče nepustily do hry zdravotní trable. „Šimon si v Benátkách udělal výron. Nejde o vážné zranění, ale jednozápasový výpadek si vyžádalo,“ popisoval kouč, který se nebojí riskovat. Na plochu totiž poslal teprve šestnáctiletého Petra Špuláka.

„Špulda má dospělou mentalitu. Potvrdil už poněkolikáté, že z něj roste plnohodnotný extraligový hráč. Mám v něj důvěru. Vím, že může jít kdykoli na hřiště a nesesype se,“ pochvaloval si.

Petr Špulák je mladík bez nervů. „Když jsem viděl Šimonův kotník, tušil jsem, že budu hrát,“ líčil nadějný blokař. Definitivu startu dostal tři dny před utkáním. A ani při nástupu se mu kolena nerozklepala. „Obavy jsem neměl, už jsem nějaký zápas odehrál. Nastoupil i na mistrovství Evropy,“ vypočítával. „Nehrál jsem ale fantasticky, odvedl jen svůj standard,“ hodnotil skromně.

Zatímco na Špuláka během tří setů krize nepřišly, tým si vybral slabší chvilku ve druhé sadě, kterou získal až po velikém boji v poměru 31:29.

„Do problémů jsme se dostali proto, že jsme nedohráli několik jasných situací. Nedokázali jsme se třeba prosadit na jednoblok. Dostali jsme eso po lehkém servisu. Nic systémového,“ vysvětloval Pomr. „Když měli soupeři setbol, napadlo mě, že bude zápas delší. Pak jsem ale složil balon a bylo to v pohodě,“ usmál se Špulák.

Třetí sada už se nesla na vlně lužinské pohody a měla i svého neoficiálního krále. „Podáním ji rozhodl  Špulda,“ ocenil trenér. „Alespoň jedna taková série v zápase vždycky přijde. Tím, že takhle na konci, byla o něco sladší. Důležité bylo, že jsme se ani na chvíli nevzdali. Bojovali jsme a vyplatilo se,“ uvedl blokař, jenž nadělal svému kouči příjemné starosti.

Kdo příště nastoupí? „Takhle to neberu,“ oponoval. „Až se uzdraví Šimon, sbalím se a postavím do čtverečku. Jsem rád, že jsem dostal příležitost. A budu čekat na další.“

Lvi Praha – Fatra Zlín 3:0 (25:21, 31:29, 25:19)

Rozhodčí: Hudík, Dmejchal, Michálková, Poláček. Diváci: 303. Praha: Kuboš, Špulák, Naarden, Šulc, van Werkhoven, Démar, libero Kovařík. Trenér: Pomr. Zlín: Navláčil, Barták, Čech, Čechmánek, Adamec, Motyčka, libero Vašíček. Střídali Varous, Šulc, Viceník. Trenér: Obdržálek.