Všichni žokejové mají dohromady na kontě přes 14 tisíc vítězství. Hvězdami jsou Francouz Gérald Mossé, vítěz australského Melbourne Cupu 2010, a anglický šampion Darryll Paul Holland. Oba mají přes dva tisíce výher.

„Na českém závodišti je těžko uvidíte. Věříme, že i druhý ročník přitáhne pozornost a přijde hodně diváků," řekl na tiskové konferenci za pořadatele Milan Baraník. Celková dotace dosáhne téměř čtyř milionů korun.

Pořádá se už druhý ročník 

„Projektu se před prvním ročníkem moc nevěřilo a fakt, že pořádáme druhý, je úspěchem. Podařilo se nám udržet odměny, přilákat dalšího sponzora, televizní přenos a o projektu se začíná mluvit v zahraničí," pochvaloval si Baraník.

Loko Trans Evropský pohár žokejů 2016 pojedou také Ital Umberto Rispoli, nejúspěšnější slovenský žokej Jozef Bojko, Ir James Quinn, Španěl Roberto Montenegro, Švéd Per-Anders Graberg a úřadující český šampion Kazach Bauyržan Murzabajev.

Minařík se nezúčastní 

„Pro jezdce děláme all inclusive servis od letenek, přes ubytování, které si vyžádali v centru, a dopravu z letiště," řekl Baraník. Velká část z celkového rozpočtu, který pořadatelé specifikují po závodech, padne právě na startovné jezdců.

Chybět bude Filip Minařík. Úspěšný český žokej s více než 1400 výhrami, který stejně jako loni s přípravou Evropského poháru pomáhal, jezdí v Německu a vedení jeho stáje mu účast vzhledem k jeho dalším startům nepovolilo.

Vítěz získá pět tisíc eur 

Loňské vítězství nebude obhajovat Ital Cristian Demuro, protože se připravuje na pařížskou Cenu Vítězného oblouku.

Od 12.00 hodin se poběží devět dostihů. Vrcholem bude od 16.30 hodin EJC Million Leram na 1400 metrů s dotací 1,6 milionu korun. Z koní poběží například Father Frost, Sinbad, Lagaro, Shamalgan, Chardonney Tcheque, nebo tři koně z Rakouska. Vítězem Evropského poháru bude žokej, který nasbírá ve všech dostizích nejvíce bodů. Za triumf získá 5000 eur (přes 135 tisíc korun).

Pro fanoušky budou vypraveny vlaky zdarma a program budou moderovat Jakub Kohák a Leoš Mareš.

Čtěte také: Žokej Myška potvrdil báječný víkend i výhrou v Chuchli