„Teď se proto zaměřujeme na ostatní zápasy, aby diváci na místě mohli nasát atmosféru mistrovství Evropy. I díky přenosům České televize pak chceme mistrovství rozšířit do celé České republiky,“ nastínil Ditrich s tím, že přípravy šampionátu běží na plné obrátky.

„Stále ještě zbývá sto dní, ale přípravy jsou ve vysoké fázi. Chceme se zaměřit na zábavu pro diváky,“ prozradil s tím, že pořadatelé chystají bohatý doprovodný program, fanzónu i zábavu na tribunách během zápasů.

O zábavu se budou koneckonců starat i maskoti šampionátu, kteří budou hned tři. „Baseball je jednoduchý sport. Jde tam o nadhoz, odpal a chyt. To jsme se snažili zachytit v logu a takhle chceme prezentovat i naše ambasadory a maskoty,“ prozradil za pořadatelský tým Tibor Alföldi.

Zdroj: se svolením Eurobaseballu 2023

Stejně jako v logu i tady budou maskoti barevně odlišení, přičemž každý z nich bude reprezentovat jeden aspekt hry. Typické baseballové dresy doplňuje výrazná hlava v podobě baseballového míčku. Nadhazovač je zelený jako tráva, pálkař modrý jako nebe a chytač je oranžový od antuky.

Do stejných barev se koneckonců oblékli i ambasadoři šampionátu. Bývalý oštěpař Jan Železný reprezentuje nadhoz, někdejší hokejový útočník Martin Erat představuje odpal a nejznámější český baseballista Martin Červenka pak stejně jako na hřišti obstarává chyt.

Zdroj: se svolením Eurobaseballu 2023

„Evropa je pro nás důležitý turnaj a věřím, že budeme útočit na medaile. Nebude to jednoduché, ale uděláme maximum, abychom udělali úspěch pro český baseball,“ vyhlásil za reprezentaci sám Červenka, který měl v minulosti velmi slibně nakročeno i do prestižní Major League Baseball.

„Chtěli bychom splnit sen mnoha generací a udělat fanouškům radost. Měli jsme teambuildingové soustředění, teď máme dva bloky na přípravu,“ nastínil reprezentančí kouč Pavel Chadim.

Jeho svěřenci se v sobotu 17. června představí na All Star Game v Chocni, kde vyzvou extraligový výběr, a následně se budou připravovat v rámci 42. ročníku Pražského baseballového týdne, kde se utkají s Rakouskem, výběrem Austrálie a týmem složeným ze zahraničních hráčů působících v Evropě.

Baseballista Martin Červenka
Neuvěřitelný úspěch, ohlíží se Červenka za WBC. Mistrovství Evropy chce vyhrát

Samotný evropský šampionát pak odstartuje pro českou reprezentaci 24. září v Ostravě. Kromě ní se bude hrát ještě Brně, Praze, Třebíči a Blansku. Turnaj vyvrcholí finálovým duelem 1. října v Brně. Češi budou hrát všechny své zápasy odpoledne v šest hodin.

Na zápasy domácího výběru už ale zbývá jen několik posledních vstupenek, na čemž má bezpochyby velký podíl nedávný úspěch reprezentace na prestižním World Baseball Classic. Téměř vyprodané je i finále. „Jsem rád, že se sem těší i zahraniční diváci. Víme například, že Holanďané vypravují velkou skupinu. Pevně věřím, že to bude skvělá akce,“ zakončil Ditrich.