Díky armádnímu sportovnímu centru Dukla získal v současnosti nejlepší český rychlostní kanoista speciální vízum od NATO, aby v pandemické situaci mohl vůbec odletět do Spojených států amerických. Společně se svým kolegou Radkem Šloufem a realizačním týmem včetně fyzioterapeutky a lékaře stráví Dostál dva měsíce zahraničí. 

David Zeman v akci.
Chci být mistrem ČR a ve světě v Top 50, prozrazuje squashista David Zeman

Ve sportovním centru na jihozápadě USA čekají čtyřnásobného mistra světa tvrdé tréninkové dávky na vodě, v posilovně a chybět nebudou ani kompenzační cvičení a rehabilitace. Dostál nechce před životním závodem v Japonsku riskovat jakékoli drobné zranění.

„Můj táta mi vždycky říká, že rychlostní kajakář je na vrcholu svých sil v osmadvaceti, takže doufám, že budu letos v té největší formě. Ano, není důležité vyhrát ale zúčastnit se. Jenže já už jsem se olympiády zúčastnil a teď ji potřebuji vyhrát,“ sebevědomě vyhlašuje kanoista, který má z Londýna 2012 bronzovou medaili. O čtyři roky později přivezl z Ria de Janeira bronz a stříbro.

Ještě před odletem do Kalifornie Dostál stihl spojit síly se silným partnerem, jenž spolupracuje třeba s basketbalistou Stephenem Currym, světovým šampiónem v boxu Anthony Joshuou, nebo synem legendárního Michaela Schumachera Mickem, kterého letos čeká premiérová sezona ve Formuli 1 v barvách týmu Haas.

Radost. Lvi si užívají postupu.
Výhra pro trenéra. Lvi si zahrají Final 8 Českého poháru

Elitní kajakář tak bude nejen během tréninků nosit oblečení od americké sportovní značky Under Armour. Stejně tak jako zmíněné globální hvězdy bude mít navíc možnost využívat dlouhodobého výzkumu společnosti, která v současnosti patří mezi nejoblíbenější sportovní značky na světě.

„Pepu jsme si vybrali nejen pro jeho dlouhodobou skvělou výkonnost, ale i pro jeho odhodlání se neustále zlepšovat. Věříme, že mu naše špičkové produkty s nejnovějšími technologiemi pomohou ke splnění jeho snu odvézt si z Tokia zlatou medaili. Bude mít však přístup i do naší nové UA performance akademie, kde díky dlouholetému výzkumu pomáháme sportovcům zvyšovat mentální sílu,“ říká manažer značky Under Armour pro Česko a Slovensko Pavel Hynek. 

V českém týmu Under Armour se Dostál potká třeba s rychlobruslařkou Martinou Sáblíkovou, plavkyní Barborou Seemanovou, šermířem Alexanderem Choupenitchem či boxerem Vasilem Ducárem.

Biatlonové MS v Pokljuce, smíšená norská štafeta se raduje z vítězství, zleva Johannes Thingnes Böe, Marte Olsbu Roeiselandová, Tiril Eckhoffová a Sturla Holm Laegreid
Čeští biatlonisté skončili ve smíšené štafetě jedenáctí. Vítězství slaví Norové