Na pěti kontinentech působí profesionální kickboxerská asociace W5. Snad právě proto si ve spolupráci s českými promotéry troufla na projekt, který nemá v tuzemských končinách obdoby. Soustředit na jedno místo legendy svého sportu. Navíc tím místem má být hala pro 18 000 diváků. „O2 aréna sloužila bojovým sportům už v minulosti," vysvětluje hlavní organizátor Petr Kareš.

V ringu se objeví Spejbl 

„Dříve nebo později jsme se do ní chtěli vrátit. Jsem moc rád, že jsme první právě my." Za zápas večera lze označit vystoupení domácího borce Ondřeje Hutníka, jenž se představí ve váze do 105 kilogramů. Jeho soupeřem bude Rumun Catalin Morosanu.

„Jde o buldoka, který na nic nečeká a jde tvrdě na věc," charakterizuje Hutník soupeře z Balkánu. Jak tedy na „horu svalů"? „Musím na něj jít hlavou a prosadit se pověstnou českou chytrostí," spřádá plány muž, kterému přátelé, ani lidé od ringu, neřeknou jinak než Spejbl.

Favorit má už jasno

Potemnělý sál multikina Anděl, reflektory sálající na pódium. Tak organizátoři představovali svůj projekt. Před zraky fanoušků i novinářů mířili kick-boxeři, úsměvy od ucha k uchu. Jen jeden z nich zůstával zakaboněný. Talentovaný Matouš Kohout stále nevěděl, kdo bude jeho soupeřem mezi muži vážícími 75 kilogramů. Konečně přišlo rozhodnutí. Pyramida čtyř mu přisoudila Němce Berata Aliu.

„Štěstí v neštěstí. Všichni jsou skvělí, Berat je ale nejpřijatelnější," oddychl si Kohout. O favoritovi má jasno. „Cosmo Alexander je třída," poznamenal na adresu Brazilce, jenž se v bitvě o postup střetne s Holanďanem Darrylem Sichtmanem. Ani svou cestu za mistrovským pásem Kohout nevzdává. „Věřím si. Mohlo by jít o výrazný posun v mé kariéře," dodává čtyřiadvacetiletý kickboxer.

O osudu rozhodne žena

Zajímá vás, kdo měl jeho osud v rukou? Cherchez la femme. Dvojice z osudí tahala půvabná žena, česká olympionička Adéla Hanzlíčková. „Baví mě všechny bojové sporty," podotkla ke své účasti na akci, kterou si náležitě užívala. „Viděla jsem, jak je Matouš nervózní, proto jsem losování schválně protahovala," zajiskřilo se v očích volnostylařky.

Lidé od žíněnky, ringu či klece jsou zkrátka dobrá parta. A jejich souboje stojí za vidění. Kdo nevěří, ať se o tom přesvědčí 8. října od 18 hodin v O2 aréně.

Co je W5?Organizace funguje už devátým rokem a její turnaje se konaly v řadě zemí celého světa, zejména v Rusku, ale i v Německu, Chorvatsku, Rakousku či Bělorusku, v nedaleké budoucnosti se připravuje první turnaj také v USA.

Čtěte také: Necid se cítí dobře i díky přípravě s trenérem thajského boxu