Nebývalá návštěva 200 diváků v úterý večer aplaudovala hrdinům El Niňa. Stolní tenisté z Dejvic vyprovodili poměrem 6:3 rakouské šampiony z Niederösterreichu.

Na konečné prvenství v prestižní Superlize to nestačilo, ale výhra nad soupeřem s mistrem světa Schlagerem v sestavě byla důstojnou tečkou El Niňa na mezinárodní scéně v této sezoně.

Soupeř zápas nevypustil

„Porazil jsem ho dnes potřetí v kariéře, už vím, co na něho hrát,“ usmíval se Dmitrij Prokopcov. Schlager si v utkání vylámal zuby také na domácím Šimončíkovi. Jeho závěrečný zápas proti Konečnému skončil předčasně, protože právě Prokopcov v souběžně hraném duelu s Pichlerem zajistil Pražanům šestý bod.

„Jsem moc rád, že to nevypustili,“ pravil „Dyma“ Prokopcov na adresu týmu Niederösterreichu, který si do odvety přivezl vítězství 6:1. „Docela se divím, že nastoupili v kompletní sestavě.“ Český reprezentant s ukrajinskými kořeny vyhrál v odvetě všechny tři své duely, každý z nich nejtěsnějším rozdílem 3:2.

Dvě stovky fanoušků

Vedle dílčího vítězství nad silným soupeřem ho mohla těšit i divácká kulisa. Skromná herna na Kotlářce se výjimečně zaplnila. Okolo dvou stolů se tísnily asi dvě stovky příznivců. „Diváci viděli krásný ping pong a hezké souboje,“ konstatoval Prokopcov. „Škoda, že na ligové zápasy jich chodí tak málo.“

Finálovým úspěchem v evropské soutěži snad hráči El Niňa navnadili fanoušky do závěrečných bojů extraligy. V dubnu čeká dejvický celek obhajoba mistrovského titulu. „A mě taky Evropská liga s Dánskem,“ připomněl Prokopcov své reprezentační povinnosti, kterých si v českém dresu užívá po dlouhých peripetiích teprve od této sezony. 1. dubna se představí v Praze.