Startovní listina St. Leger čítá osm koní a nejsou v ní nejlepší z Českého nebo Slovenského derby. Z tohoto pohledu jsou na tom nejlépe Dionis, který na Slovensku obsadil čtvrté místo, a Kamssio, pátý v Česku.

 Prvně jmenovaného povede žokej Jiří Palík, jeho soupeř bude mít v sedle žokeje Petra Foreta. Kamssio je také spolu se Zoriymanem (sedmý v Českém derby) favoritem s předběžným kursem 3,25:1.

 Ve startovní listině je i druhý z prvního klasického dostihu (Velké jarní ceny na 1600 metrů) Vert Liberte (žokej Michal Hrouda). Ten se však na delších distancích moc nepředvedl.

 Velká cena Prahy bude zřejmě zajímavější. Už z toho důvodu, že v ní budou startovat dva koně, kteří běhali převážně ve Francii a u nás se objeví poprvé. Billabong Cat s žokejem Jiřím Chaloupkou vytěžil z letošních pěti startů jedno třetí a dvě čtvrtá místa. Heaven Forfend (povede ho žokej Martin Laube) dokonce poslední tři starty ve Francii proměnil ve vítězství a je mírným favoritem (5,50:1).

 Hodně příznivců by přálo vítězství populární klisně Zaryiannce, která také občas běhala ve Francii a v posledních třech startech na české a slovenské půdě byla druhá. V jejím sedle bude slovenský šampion Jaroslav Línek. V poli jsou však i další koně, kteří mají šanci na vítězství - Torgue Power nebo Cape Freedom.

 Trenér Václav Luka má žhavé kandidáty na vítězství v obou dostizích. „Kamssio je velmi dobrý kůň, ale mívá zdravotní potíže. Teď je v pořádku, ale přeju si, už aby byla neděle a všechno klaplo. Pokud jde o Billabong Cata, řekli jsme si, proč ho nevyzkoušet v našem prestižním dostihu, když měl slušné výsledky ve Francii. Jsem zvědavý na porovnání,“ vyprávěl Luka.

 Program, který se skládá z devíti dostihů, začíná už v 13.00. Diváci mohou naposledy před výlukou využít k cestě do Chuchle i vlak.