Další dva zápasy se hrají v sobotu a v neděli na palubovce severočeského rivala se shodným začátkem 17.00.

Pražané měli úvodní zápas pod kontrolou. Ve druhém duelu v ruzyňské hale ale v úvodu vypadli z role. Soupeř chytil šanci za pačesy a v jednu chvíli vedl o pět branek.

Štěstěna se usmála na Lovce

„Po přestávce se stav přeléval ze jedné strany na druhou. Vypadalo to, že to pro jednu nebo druhou stranu dopadne o gól, nebo se půjde na sedmičky, k čemuž nakonec došlo,“ ohlédl se duklácký kouč Michal Tonar za minulým víkendem.

„V první sérii jsme měli šanci rozhodnout, ale znovu se ukázalo, jak jsou sedmičky nevyzpytatelné. Pak to často dopadá ve prospěch týmu, na který se usměje paní Štěstěna. A bohužel to nebylo na nás,“ krčil rameny.

close Dukla chce lovosickému rivalovi oplatit minimálně jednu domácí porážku. info Zdroj: Deník/Ladislav Adámek zoom_in Dukla chce lovosickému rivalovi oplatit minimálně jednu domácí porážku. „Nicméně oba zápasy ukázaly, že proti sobě stojí vyrovnané celky, které se v tabulce po dlouhodobé části extraligové soutěže umístily na čtvrtém a pátém místě,“ pokračoval trenér.

Podle něj bude nyní záležet na každé maličkosti. „Je to rozehraná série, jak má být. Na místě není žádná panika, ale teď pro nás nesmí být ztracený žádný balon,“ upozorňoval.

„V týdnu jsme si u videa zápasy zanalyzovali, řekli jsme si, jaké jsme měli rezervy, a v čem se musíme zlepšit. Chceme Lovosicím vrátit minimálně jednu porážku z domácího prostředí. Hodně napoví sobotní zápas,“ naznačil Tonar.

Dukláci jsou dobře naladění

Házenkáři Dukly Praha jsou po první várce play-off zdravotně fit a v bouřlivém prostředí zaplněné lovosické haly nastoupí v kompletním složení. Správná atmosféra vyhecuje oba týmy.

„Kluci jsou na to zvyklí, že jim publikum v hřištích soupeřů nepřeje. Obvykle je to však dokáže ještě víc nakopnout,“ vykládal kouč.

„Na odvety jsou dobře naladění. Do hry přineseme i něco nového, ale víc nebudu prozrazovat. Ostatně Lovci na to krátce po zahájení zápasu určitě přijdou,“ dodal s úsměvem.