„Samozřejmě je Tomáš jen jeden. Podle mého názoru nejlepší gólman celé extraligy,“ myslel si kouč Dukly Pavel Pauza.

 „Nicméně jsme zápas zvládli i bez něj a já chci oběma klukům moc poděkovat,“ pokračoval.

 „Nebylo to pro ně jednoduché. Nastoupili poprvé do tak těžkého utkání. Jsem ale rád, že ho zvládli,“ řekl spokojený Pauza.

Čísla ale hovoří jinak. Zatímco měla dvojice Suchý–Rangl v utkání devět úspěšných zákroků. Tomáš Petržala ve svém nejhorším střetnutí čtrnáct.

 „Se svým výkonem nejsem spokojený,“ neskrýval se před odpovědností Tomáš Suchý, který se z branky poroučel už po patnácti minutách.

 „Říkal jsem si, že se musím zkoncentrovat. Být připraven na to, kdybych se musel do branky znovu vrátit,“ popisoval těžké chvíle gólman, jehož chvíle se dostavila po šesti minutách.

 „Pak přišla snad nejhorší pasáž utkání. Naštěstí jsme ve druhé půlce zagresivnili obranu a skóre dotáhli,“ doplnil Suchý.

Na obratu měl výrazný podíl David Šůstek, který zaznamenal nejen tři branky, ale také vydatně pomohl obraně.

 „Do zápasu jsem šel s tím, že chci klukům pomoct vyhecovat se v obraně a umazat něco z náskoku soupeře,“ vystihoval své cíle Šůstek, tak trochu rozporuplný hrdina utkání.

Právě on mohl v závěru rozhodnout. Ve svých dvou šancích ale selhal, a tak mohlo Zubří vyrovnat.

„Moc mi to mrzí. V první šanci jsem střílel potřetí za sebou dolů mezi nohy, což si brankař Malina už ohlídal. No a ta druhá byla o štěstí,“ litoval.

„S bodem jsme ale spokojeni, po poločase by si na nás nikdo nevsadil,“ doplnil Šůstek.

David Nejedlý