Štěpáne, věříte numerologii?

Ano, ale jenom do určité míry.

Zkuste mi vysvětlit následující čísla? V Zubří jste na podzim hráli 22:22, a vy, hráč číslo 22, jste dal dvě branky.

(smích) No tak to nemůže být náhoda.

Dvojka prý znamená mimo jiné bojovnost. Bude Dukla dostatečně bojovná v sobotním zápase?

Nejenom Dukla, takový bude celý zápas. Zubří cítí šanci. Přijede do Prahy obrovsky nahecované. Stejně tak ale budeme vyhecovaní i my. Nečekám proto krásné utkání, ale velmi bojovné.

Jak dlouhá byla vaše cesta ze Zubří do Prahy?

Ta začala před čtyřmi roky, kdy jsem šel studovat do Prahy na Vysokou školu ekonomickou. První dva roky, byly dost bojové, protože jsem hrál za Zubří, kam jsem dvakrát týdně dojížděl a k tomu dvakrát týdně trénoval na Chodově. Byla to pro mě velká zkušenost, která mě hodně obohatila.

I házenkářsky?

To určitě ne. Moje výkonnost šla dolů. Po dvou letech mě naštěstí oslovil sportovní manažer Dukly Daniel Čurda a nabídl mi angažmá. Kdybych šel do Dukly hned, mohl jsem dneska být házenkářsky někde jinde.

Na Dukle nastupujete na postu levé nebo střední spojky. Ani na jednom z nich nejste jasnou jedničkou. Vysvětlete trenérovi, proč byste měl proti Zubří hrát?

(smích) Protože kluky nejlíp znám. Ne vážně. Myslím si, že v současné době nemáme kádr rozdělený na jedničky a dvojky. Na střední spojce nastupuje v základu většinou Martin Lehocký. Podle mě se ale výborně doplňujeme. Oba máme jiný styl hry a oba dokážeme na hřišti něco změnit. Na levé spojce hraje nejvíc Vojta Šik. I s ním se vhodně doplňujeme. Já se ale už více cítím střední spojkou.

Střední spojka je mozkem týmu. Jaká je filozofie vaší hry?

Chci, aby byla co nejpestřejší. Preferuji proto spolupráci s Kamilem Piskačem na pivotu, se spojkami i s křídly. Měl bych být ale sám víc nebezpečný. Zatím nemá obrana soupeře tolik důvodů všímat si mě. Snad se střelecky chytnu proti mateřskému klubu.

Chcete se do Zubří někdy vrátit?

Ano, mám tam svoje kořeny. Nyní jsem se ale vydal na určitou cestu. Ať už házenkářskou nebo pracovní.

Jak se vám tam bude vracet, až rozhodnete sobotní duel?

Těžko (smích). Upřímně ale říkám, že nemám v Zubří s nikým sebemenší problémy. Rozhovory jsou vždy přátelské. Ať už s kluky z klubu, vedením nebo třeba s fanoušky, kteří se mimochodem v sobotu chystají ve velkém počtu vlakem do Prahy.

Bude mít Dukla vůbec výhodu domácího prostředí?

Jasně že bude, i my máme skvělé fanoušky. Navíc by měl na zápas zavítat i fotbalový fanklub, na který se také moc těšíme. Poděkovat musíme i dalším sympatizantům, do kterých počítám partnerky, kamarády, tatíky a mamky. Všech si moc vážíme.

Komu budou fandit vaši rodiče?

U nás je to jasně rozdělené. Taťka je veliký zuberský srdcař. No a mamka fandí samozřejmě mně.

Hecujete se s hráči Zubří?

Určitě, na nějaké sázky ale nedošlo. Spíš se tak špičkujeme. Pokud ale vyhrajeme, tak musím donést do kabiny Dukly basu piv.

Jak probíhala příprava na utkání?

Stejně, jako pokaždé. Začátek týdne je vždycky volnější, abychom se zregenerovali. Na taktické přípravě je ale znát, že hrajeme nejdůležitější utkání základní části celého jara. Všichni se snaží dát do tréninku absolutní maximum.

V jakém zdravotním stavu je kádr Dukly?

Zápas v Hranicích nám dal hodně zabrat. Začátek týdne nebyl rozhodně optimální. Kluci se dávali dohromady. Nějaká drobnější i vážnější zranění se objevila. Nicméně to vypadá, že nastoupíme v plné síle. Na sto procent se to ale dá říct až v sobotu.

Zubří znáte velmi dobře. Na koho si je třeba dávat největší pozor?

Střelcem týmu je Martin Stržínek, který je zvyklý vsítit deset branek v zápase. Hru tvoří Ondra Míka. Zuberskou klasikou je hra do křídel. V každém střetnutí dají třeba i polovinu gólů z tohoto prostoru a z brejků. V nich jsou nebezpeční Mirek Jurka s Tomášem Mičkalem. Obranu tvrdí Sváťa Pernica, vyhlášená „zuberská pilka“.

Jak chce hrát Dukla?

Musíme být trpěliví v útoku, poctivě se vracet, koncentrovaně bránit… Z obrany pak vyrážet do brejků.

Váš tip na výsledek?

Bereme jen výhru. Když už jsme začali u těch dvojek, tak o dvě branky 22:20.

David Nejedlý