„Tomáš má podezření na porušené kolenní vazy. Živíme ale naději, že by mohl poslední dvě utkání odchytat. Tím spíš, že má hodně dobrou muskulaturu, a tak by měl nepříjemný střet ustát," líčil kouč Pražanů Pavel Pauza, kterému v kritické chvíli „vytrhl trn z paty" jiný Tomáš, náhradní brankář Suchý.

 „Musím ho moc pochválit. Přišel do branky prakticky bez rozcvičení, byl pod obrovským tlakem, a přesto dodal týmu potřebný klid k vítězství. Těší mě to o to víc, že se to v nadstavbě nestalo poprvé. Před dalším zápasem tak nemusíme propadat panice a v případě nutnosti nechat Petržalu v klidu vyléčit," pokračoval lodivod.

Pak se vrátil na začátek duelu, ve kterém Dukla až do patnácté minuty prohrávala o tři branky.

 „V té době jsme byli hodně pasivní, až statičtí a nechávali soupeři příliš mnoho prostoru ve středu obrany. Plzeň dobře dohrávala do pivota, ze kterého nám dávala branku za brankou. Obdrželi jsme i nějaké laciné góly z rychlých brejků," našel pihy na výkonu svého mužstva.

 „Posléze ale došlo k obratu. Do poločasu jsme dali devět branek. Ty zlomily odpor soupeře, který se dostal pod veliký psychický tlak. I když se snažil korigovat, tak jsme byli vždy schopni kontrolovat hru," usmíval se Pauza, jenž měl jasno o důvodech výhry.

 „Utkání rozhodly obrany. Ta naše vyzněla agresivněji než u soupeře," dodal.

Talent M.A.T. Plzeň – HC Dukla Praha 25:29 (11:16)

Talent: Motlík, Misař – Fořt, Klaus, Linhart 2, Kust 2, Blecha, Petrovský 4, Vinkelhöfer 7/2, Tonar 4, Loskot, Horký 5, Šindelář 1. Trenér Šetlík.

Dukla: Petržala, Suchý – Kastner 4, Sviták 1, Šik 6, Piskač 4, Kotrč, Polášek 2, Rams 2, Krupa 4/4, Tesař, Syřínek 2, Lehocký 2, Mráz 2. Trenér Pauza.

Program Dukly do konce extraligy
sobota 18. května 16.30 Dukla – Jičín
sobota 25. května 17.00 Lovosice – Dukla