„Někdy se to sejde," usmíval se po střetnutí trenér Dukly Jan Josef, kterého body hřály snad ještě více, že se do sítě Severočechů trefil právě Sviták.

 „Svíťa si vítěznou branku zasloužil. Vždyť do zápasu nastoupil s horečkou," připomněl. „Pochvalu si ale za druhý poločas zaslouží všichni hráči. Střelecky se dařilo Milanu Kotrčovi a Davidu Šůstkovi, v brance nás podržel Dan Rangl," pokračoval lodivod, s jehož celkem to v úvodní třicetiminutovce v Lovosicích vypadalo velmi zle, vždyť v určitých fázích prohrával o sedm branek, v poločase o čtyři.

 „S výkonem jsem spokojený samozřejmě nebyl, stejně tak kluci, kteří moc dobře věděli, jak hrají. V jejich projevu jsem postrádal víru ve vítězství. Na první pohled si nevěřili. O poločase se ale uklidnili a na soupeřích bylo naopak znát, že si myslí, že se takové utkání prohrát snad ani nedá. A stalo se," dodal Josef.

HK Město Lovosice – HC Dukla Praha 27:28 (15:11)

Lovosice: Adamík, Semerád – Landa 4, Sýkora 1, Motl 6, Jelínek, Koňařík, Chroustovský, Klimt 5/2, Hes 5, Berka 1, Jonáš 4, Kolomazník 1, Miko. Trenér Vladimír Šuma.

Dukla: Rangl, Filip – Šimůnek 1, Sviták 4, Kývala, Březina, Kotrč 9/2, Rams, Reichl 3, Mubenzem 3, Jeníček 1, Syřínek, Kastner 2, Šůstek 5. Trenér Jan Josef.