„Tento zápas se nám vyloženě povedl. Měli jsme dobrou obranu, z které jsme snadno přecházeli do rychlých brejků," vzpomíná levá spojka Dukly David Šůstek, který zaznamenal pět branek.

 „S tímto počtem jsem spokojený, bylo by krásné trefit se v každém kole alespoň pětkrát," pokračuje jednadvacetiletý borec, na jehož celek nyní čeká ještě o něco těžší soupeř v podobě mistrovského HBC Ronal Jičín, které dokázalo o uplynulém víkendu zabodovat i v Evropě, když přešlo přes bulharské HC Dobrudja do druhého kola Poháru EHF.

 „Příprava na Jičín byla trochu jiná než proti Zubří. Ronal hraje na rozdíl od Valachů vytaženou aktivní obranu. Pokud budou mít kluci svůj den, tak se proti ní nebude snadné prosadit," přiznává.

 „Právě v té obraně je největší síla Jičína. Tým trenéra Babáka má ve svém středu řadu výrazných individualit. Pozor si musíme dávat především na Bareše, Naimanna a Zemana," vypočítává muž, jehož tým se s úřadujícími mistry potkal v letošní přípravě, ve které se oba celky rozešly smírně po výsledku 20:20.

 „Zápas se hrál hodně na obrany, útoky ještě moc nefungovaly, výsledek se proto pořád tahal a remíza byla spravedlivá," uznává spojka, která čeká podobný průběh i v extralize.

 „Takto vypadají naše zápasy s Jičínem vždycky. Všichni se perou o každý míč. K tomu připočtěme bouřlivé prostředí v tamní hale. Pokud ale budeme dobře bránit a opět využívat rychlé brejky, pak věřím, že uspějeme," myslí si Šůstek.

 „Tipnu si, že zvítězíme o dvě branky," usmívá se.

Utkání se hraje v neděli od 18 hodin ve Sportovní hale Jičín.