Dukla – Lovosice20. kolo Triglav pojišťovna extraligy, sobota 15. února, 16.30 hodin, hala Ruzyně

Tip redakce„Ať se na nás v Jičíně, kde hrají Hranice, anebo v Karviné, kde nastoupí Plzeň, nezlobí. Duel Dukly s Lovosicemi je pro nás šlágrem 20. kola extraligy. Souhlasíme s lovosickým kanonýrem Motlem, že jde vlastně o derby. Vždyť oba kluby dělí nějakých šedesát kilometrů. Respektujeme i jeho mínění, že jsou Lovosice favoritem. Derby ale jak známo favorit nevyhrává, a tak věříme Pražanům, kteří posilněni nečekaným vítězstvím v Plzni potvrdí znalost domácí haly a vyhrají. Jelikož proti nim budou stát hvězdy typu Berky, Landy a Motla, bude to "jen" 26:25."

 „Na jednu stranu jsme rádi, že Dukla vzala body vedoucí Plzni, ale na tu druhou víme, že si její hráči budou nyní více věřit. Když k tomu připočteme jejich sílu v domácí hale, tak se máme na co těšit," přiznává český reprezentant ve službách doposud stříbrných Lovosic Jiří Motl.

 „Hrát na Dukle je pro nás derby. Sice ne severočeské, ale týmů, které mají k sobě blízko jak halami, tak postavením v tabulce," přidává zápletku hbité křídlo celku, který si naposledy poradil s Jičínem.

 „Konečně jsme se dostali do formy. V prvním letošním kole jsme se docela trápili, v Zubří už to bylo lepší a teď jsme konečně ukázali, co v nás je," těší před těžkým utkáním oporu Severočechů.

 „Dukla se oproti podzimu, kdy u nás jasně prohrála, výrazně zvedla. Moc jí pomohl příchod druhého kouče Jiřího Kotrče, stejně tak úspěch na holandském turnaji uprostřed zimní přestávky. My ale musíme urvat nějaký bod. Díky postavení v tabulce jsme favorité. Nic jiného tak v Praze nemůžeme brát," nebojí se přijmout roli předpokládaných vítězů.

 „To nic nemění na tom, že půjde o vyhecovaný a vyrovnaný boj. V něm musíme hrát ze zajištěné obrany, za kterou musí zachytat brankář. Nějaké góly snad dáme, začít se ale musí na našem brankovišti," dodal Motl.

Petržala: Musí nám vydržet chuť a nasazení

close TOMÁŠ PETRŽALA. zoom_in Senzací skončilo pro Duklu utkání 19. kola extraligy na palubovce Plzně. Kdo by to byl čekal, že tým, který na podzim počítal spíše ztráty, uspěje před patnáctistovkou diváků a porazí tak hráče vedoucího celku soutěže. Možná se ale mýlíme a kapitána Pražanů Tomáše Petržalu skóre neudivilo.

Tomáši, překvapil vás výkon Dukly v Plzni?
Ano, z týmu už tak okleštěného zraněními vypadl ještě Zdeněk Polášek a já cestoval pod antibiotiky jen jako náhradník. Kluci mě překvapili hlavně pojetím, které ukazuje, že nemusí být všechno vždycky jen o kvalitě. Pokud spolu hráči táhnou za jeden provaz, tak se i takový zápas dá, třeba se štěstím, vyhrát.

Rozumíme tomu dobře, že na straně Plzně stála kvalita a na vašem štěstí?
To ne! Nastřelili jsme i nějaké tyče. Na naší straně kvalita je, ale díky nervozitě, nebo tlaku, se doposud tak docela neprojevila. Tentokrát jsme ale byli daleko bojovnější než domácí.

Rok 2014 značí pro Duklu extraligovou bilanci 2-0-1. Spokojenost?
Spokojenost vládne především s předváděnou hrou. V Brně jsme sice prohráli, ale předvedli tam bezkonkurenčně nejlepší venkovní výkon celého ročníku. Ten pochopitelně ještě předčilo pojetí v Plzni. Nesmíme ale usnout na vavřínech. Musí nám vydržet chuť a nasazení.

Do Plzně jste jel nemocný. Už jste v pořádku?
Ano, antibiotika jsem dobral v úterý. Ještě jsem ale takový unavený. Věřím, že se do utkání s Lovosicemi dostanu do maximální pohody.

Jiří Motl z Lovosic označil zápas za derby. Berete to stejně?
Bereme, pro nás jsou dvě derby, a to s Lovosicemi a Plzní. To jsou týmy z blízkých měst. Derby hraje každý rád a bez nich bychom žádné neměli. (směje se)

Motl se, díky postavení v tabulce, pozice favorita nezříká. Uvažujete stejně?
Letos mají v extralize nejlepší kádry Plzeň a Lovosice. Mají herní pohodu, bodový odstup. Všechno jim jde takříkajíc do karet. My ale musíme doma vyhrávat.

Co se musí sejít, aby Dukla porazila Lovosice?
Hlavně nasazení jako v Plzni. Pokud bude, tak podle mě musíme uspět. Zimní příprava byla neuvěřitelně náročná. Všechny ty posilovny, dopolední a odpolední fáze se prostě musí někde zúročit.

Na co, nebo na koho, je třeba si dávat největší pozor?
Budu jmenovat tři hráče. Neuvěřitelně kreativního Milana Berku, který řídí ofenzivu Lovosic. Vyhlášeného střelce Jirku Motla a Honzu Landu, který na Dukle dlouho a úspěšně působil. Jsem ale přesvědčený, že ho tentokrát ubráníme a budeme se radovat my.