Jejich zraky se upínají do Vídně, kde v úterý v 11 hodin padne verdikt. České šampiony (Duklu) najdeme stejně jako loni v osudí druhé nejvýznamnější soutěže kontinentu EHF Cupu. V něm si sice užijí privilegium nasazených, budou ale začínat od píky. „Jsme trošku zklamání, čekali jsme, že bychom jako mistři měli startovat až od druhého kola,“ vysvětluje sportovní manažer klubu Daniel Čurda. Trenér Jan Josef s ním nesouhlasí, utkání prvního kola dávají mužstvu větší šanci na postup a tím i více porovnání s mezinárodní házenou.

Potenciální protivníci Dukly

V čem panuje na Dukle shoda, jsou jména celků, které by si (ne)přáli za své protivníky. Do kategorie nechtěných patří čeští vicemistři. „Nejhorší varianta je Plzeň. Kvůli takovým zápasům se do pohárů nehlásíme,“ líčí za všechny Čurda. Radost by nikomu neudělala ani exotická varianta. „Už kvůli penězům bychom se podívat do Moldávie ani Litvy nemuseli,“ ušklíbne se manažer. Soupeře rozdělí na dvě části šest silných týmů (dva islandské, norský, chorvatský, švýcarský, rakouský) a ostatní. Důrazně ale připomene: „S každým se dá hrát!“ Vždyť si klub dal za cíl minimálně druhé kolo.

A na závěr vysněný los. Napříč Duklou zní jedno jméno: 2. či 3. září a v odvetě 9. nebo 10. září by se rádi utkali s italským SSV Bozen. Držme palce.

SEZONA 2016/17. V loňském ročníku se Dukla představila rovněž v EHF Cupu. Na úvod vyřadila kosovskou Famiglii po výsledcích 31:35 a 31:22. Druhé kolo pro ni znamenalo stopku. V Edenu sice přetlačila Našice 30:29, v Chorvatsku ale prohrála 23:30.