Dukla – Lovosice 26:26
Dukla: Petržala, Rangl – Šůstek 7, Kotrč 5, Sviták 4, Kastner 3, Rams 3/3, Mráz 2, Piskač 2, Bělohlav, Kern, Reichl, Syřínek, Šimůnek.
Lovosice: Šálek, Adamík – Motl 5, Berka 4, Jonáš 4, Hes 3, Chroustovský 3, Krahulík 2, Landa 2, Sýkora 2/1, Miko 1, Klimt, Kolomazník, Semerád.

„Byl to velmi těžký zápas. Když se člověk dívá na tabulku, tak je jasné, že si pořád musí hlídat, jestli se vejde do té elitní šestky," usmívá se trenér Pražanů Pavel Pauza.

Jeho svěřenci díky bodu poskočili na čtvrtou příčku tabulky a zařadili se tak do tříčlenné skupinky, která má na svém kontě shodně 24 bodů, společně s Jičínem a Hranicemi. Naopak Lovosicím získaný bod z Prahy pomohl k tomu, že bodově dotáhly vedoucí Plzeň. Po prohře v Brně tak házenkáři Dukly zvládli i třetí utkání v řadě a z šesti možných bodů jich vybojovali pět.

„Podařil se nám zápas s první Plzní a chtěli jsme to potvrdit i doma s Lovosicemi," vrací se trenér Pauza k sobotě.

Začátek zápasu se domácím hráčům povedl. Ve dvacáté minutě vedli pětibrankovým rozdílem 10:5, ale Severočeši zabrali, dokázali srovnat a dokonce jít i do šaten s vedením. Závěrečnou desetiminutovku první půle totiž vyhráli 7:1 a úvodní dějství tak celkově 12:11. „Nám se daří úvody zápasů, s tím je velká spokojenost. Hráli jsme dobře, až do prvního vyloučení, které hosté potrestali a my jsme je tak pustili do hry," přibližuje trenér Pražanů klíčové momenty prvního poločasu.

V tom druhém se žádný z týmů nedokázal dostat do výraznějšího rozdílu. „Ve druhém to byl velký boj o to kdo s koho, oba celky se střídaly ve vedení," komentuje Pauza.

Za stavu 22:22 hráči Dukly nevyužili několik šancí a místo toho, aby se dostali do vedení a to si pohlídali, byli to hosté, kdo přidal góly a v 57. minutě vedli 26:24. O dělbě bodů ale nakonec rozhodly trefy Kastnera se Šůtkem, kteří srovnali na konečných 26:26.

„S bodem nakonec musí být spokojeny oba celky," pochvaloval si trenér Pauza. Ten teď své svěřence musí připravit na náročný souboj na půdě Hranic.