„Dobře jsme se na tento zápas připravili," vysvětluje příčiny úspěchu lodivod Dukly Pavel Pauza.

Základ vítězství dali pražští hráči už v úvodních fázích utkání. „Dobře jsme zvládli úvod a od začátku vedli. Tím jsme získali potřebný náskok a už v průběhu první půle to tak bylo 10:3, 13:6, později 17:8. Fungovalo nám vše, na co jsme se zaměřili," pochvaloval si Pauza.

„Dopadlo to přesně jak, jak jsme čekali," sypal si popel na hlavu brankář poraženého týmu a jeden z jeho nejzkušenějších hráčů Miroslav Mahušek.

„Dukla se doma představila v opravdu silné formě. My jí to ale dost ulehčili tím, že jsme se pořádně nevyhecovali a nebyli v utkání dostatečně nabuzení. Začátek pak byl z naší strany slabší, Dukla toho využila, vytvořila si náskok a od toho se pak odvíjel i zbytek utkání. Rozhodlo prvních patnáct dvacet minut," pokračoval.

První poločas vyhrála Dukla 18:10 a do šaten tak šla s pohodlným osmibrankovým náskokem. A ten si držela i ve zbývajícím průběhu střetnutí.

„Od začátku zápasu jsme to měli pod kontrolou. Domácí  zápasy zvládáme bez problémů. Soupeři vnutíme naši hru, hrajeme pak i líbivou házenou. Zejména první poločas jsme proti Zlínu hráli to, co jsem si představoval. Ve druhém koncentrace trochu polevila, ale tak už to bývá," dál trenér Pražanů hodnotil podařené utkání.

Své svěřence teď musí připravit na náročný zápas. Příští, v pořadí již osmnácté extraligové kolo, totiž mužstvo Dukly zavede na palubovku nejlepšího týmu letošní sezony, do Plzně.

„Musíme bojovat o každý bod. Tabulka je strašně vyrovnaná a do elitní šestky se zkrátka vejde jen šest týmů," usmíval se trenér Pauza.

Díky vítězství nad Zlínem Dukla poskočila na šestou příčku extraligové tabulky. Využila tak zaváhání svého posledního přemožitele, Brna, které prohrálo v Karviné. Na třetí Jičín má Dukla bod!