A právě mladí vytrhli domácím trn z paty. Jejich nadšení rozjelo tradiční brankostroj, po kterém si český mistr připsal další dva body.

Dukla Praha - HK Kopřivnice 33:20 (12:10)
Dukla: Petržala, Suchý – Horák 2, Kern, Aliapulios, Sviták 6, Mráz 6/1, Piskač 2, Kotrč 4/2, Syřínek 4, Krupa 1, Tesař 2, Lehocký 2, Šůstek 4. Trenér Pauza.

Po prvních deseti minutách sobotního utkání prohrávala Dukla o tři branky a tak si trenér Pauza vyžádal oddechový čas. Následovalo několik chyb na straně Kopřivnice a vyrovnání. V posledních pěti minutách už dukelští začali budovat svůj náskok.

Kopřivnice bojovala i po přestávce, a tak Pražané brzy vedli jen jednobrankovým rozdílem. Poté však zlikvidoval Petržala několik Rachačových pokusů a náskok Dukly narostl na tři branky. Pak už Dukla ukázala, kdo hraje o titul a kdo o záchranu, proměňovala rychlé útoky a její vedení narůstalo závratným tempem.

„První poločas nemohu hodnotit pozitivně,“ líčil kouč dukelských Pavel Pauza.

„Na druhou stranu jsme čtrnáctidenní reprezentační pauzu vyplnili fyzickou přípravou, která byla pro kluky hodně náročná. Přibyly nám i drobné šrámy,“ pokračoval.

„Nicméně se na to nechci vymlouvat. Do utkání jsme šli s tím, že budeme předvádět takovou hru, jako v posledních deseti minutách. Takto jsme si jen přidělali zbytečné problémy,“ nelíbilo se trenérovi.

„V úvodu utkání jsme si sice vytvořili šance, ale neproměnili je. To pramenilo z lehkovážnosti. Kluci prostě nešli do zakončení na sto procent. Naladěni jsme sice byli útočně, ale z šesti pokusů využili jen jediný,“ vysvětloval.

„Dvakrát jsme ztratili míč a viděli, že naše hra nefunguje. Dostali jsme se proto do křeče, která se nás držela minimálně čtyřicet minut. Nakonec nám z marastu pomohla „druhá“ lajna. Kluci měli víc chuti dokázat, že by měli dostat víc příležitostí,“ pochválil mladé.

„Je dobře, že jsme od Kopřivnice dostali takovou ťafku. Věřím, že už se podobný výpadek nebude opakovat,“ dodal Pauza.

David NEJEDLÝ