Do utkání vstupovala Dukla i přes nepříliš vydařený začátek sezony v roli favorita, to ale bylo maximálně vyrovnané. V úvodu byli dokonce úspěšnější hostující házenkáři, kteří po deseti minutách vedli 3:1 a dukelští ne a ne prostřelit zkušeného Motlíka. Pak dokázali domácí zpřesnit obranu a vyrovnali. Krátce před poločasem si dokonce vytvořili tříbrankový náskok. Do šaten ale šli pouze s jednobrankovým vedením.

Začátek druhé půle byl přehlídkou skvělých brankařských zákroků Motlíka a Petržaly. Oba celky se přetahovaly o náskok maximálně jednoho gólu. Domácí byli nepřesní, chybovali dokonce i při přesilovce šesti na čtyři. V poslední desetiminutovce se ale ukázala psychická odolnost obou celků, jen díky ní Dukla zvítězila.

 „Diváci viděli velmi vyrovnané utkání s obrovským nábojem, čemuž odpovídalo i hodně vyloučených na obou stranách. Na druhou stranu si ale troufám tvrdit, že šlo o výrazně nadprůměrný zápas Tipgames extraligy," komentoval dění na hrací ploše kouč Dukly Pavel Pauza.

 „Rozhodnutí padlo v posledních deseti minutách, kdy Plzeň psychicky selhala a nedokázala skórovat dlouhých sedm minut. To my se radovali hned šestkrát a duel tak otočili," těšilo trenéra, který se zastavil i nad příčinami obratu.

 „Pochválit musím Milana Kotrče a oba brankaře. Utkání jsme nevyhráli házenkářskou krásou, nýbrž vybojovali. O to víc si cením dvou bodů a věřím, že nám pomohou k výkonnostnímu i hernímu vzestupu," dodal lodivod.

HC Dukla Praha – Talent M.A.T. Plzeň 27:24 (13:12)

HC Dukla: Petržala, Rangl – Kastner 2, Sviták 3, Šik, Mráz 3, Piskač, Konšel 1, Kotrč 11, Rams, Tesař 1, Šůstek 6, Kern, Bělohlav. Trenér Pauza.

Alžběta Vejrostová a