„Kopřivnice disponuje kvalitní střelbou zpoza devítky a ze stavěných devítimetrových hodů, z kterých zaznamenává velké množství branek,“ nachází největší zbraň soupeře Martin Lehocký.

„Musíme se dobře připravit na dva druhy obran a to na 0-6 a 2-4. Pokud se dostaneme rychle do vedení, bude to dobré, pokud ne, mohou přijít komplikace,“ připomíná Martin dvě nešťastné koncovky letošní sezony.

„Šlo o poslední kolo v Zubří a domácí duel s Lovosicemi. V obou jsme vedli větším rozdílem, a nakonec vše skončilo remízou. Každopádně jsme si to vždy zavinili sami, vlastními chybami a zbrklostí. Doufám, že už jsme se z těchto chyb poučili a už je nebudeme opakovat,“ nabádá k ostražitosti hráč, který byl v koncovce duelu v Zubří vyloučen.

„Přesto si myslím, že je bod ze Zubří velmi cenný. Průběh utkání sice naznačoval, že bychom mohli získat oba, když už jsme vedli o pět branek, ale ke konci jsme i prohrávali a tak jde o spravedlivou remízu,“ líčí.

„Jestli k vyrovnání napomohlo moje vyloučení je myslím čistě spekulativní otázka. Nešlo rozhodně o žádnou nedisciplinovanost, ale přišlo za tři dvouminutové tresty, za zákroky které nijak nevybočovali,“ brání se hráč.

„Nedisciplinovanost by se neměla na hřišti vůbec objevit, když hráč tímto způsobem oslabí mužstvo, máme na to interní postihy, ke kterým trenér nesáhl,“ přidává argument, jenž si stále zvyká na hru na klíčovém postu střední spojky.

„Když jsem byl mladší, tak jsem hrál striktně na levém křídle, ale postupem času a hlavně kvůli potřebám Dukly mě trenér přesunul na střední spojku. Tuto sezonu se už jinde neobjevuji. Už se na ní cítím dobře, jelikož se soustředím jen na tento post. Snažím odvádět co je v mých silách,“ popisuje přerod.

„To, že to snad není tak špatné, potvrzuje náš dobrý vstup do sezony. Vždyť máme z osmi zápasů čtrnáct bodů. A já věřím, že jich po sobotě budeme mít šestnáct,“ dodává Lehocký.

David Nejedlý