Do ní vstupovali Pražané ve složité pozici. Prohrávali o pět branek a navíc už nemohli počítat se službami elitního levého křídla Milana Kotrče, který byl po hrubém a naprosto zbytečném faulu na Rychnu vykázán ze hřiště.

Pak ale přišel zlom. Do branky se postavil při svém debutu teprve osmnáctiletý dorostenec Robert Filip. Obranu, která jeho předchůdci absolutně nepomohla, zvedla bojovnost Tesaře se Svitákem. V útoku se rozstříleli Šik s Poláškem. Dukla tak slavila vítězství v daném úseku 9:2, v zápase pak 30:28.

Před závěrečným duelem v Lovosicích je jisté, že už ji nemine medaile. Otázkou zůstává, zda bude mít bronzový nebo stříbrný třpyt.

I přes porážku se kouč Jičína Aleš Babák po střetnutí pouze usmíval, aby také ne, vždyť do Prahy přijel s nejlepším týmem Česka.

 „Utkání asi trochu ovlivnily naše bouřlivé oslavy, které ještě budou pokračovat při závěrečném zápase s Plzní. Díky nim jsme se v týdnu nevěnovali tolik tréninku a rozhodli se dát prostor všem hráčům. To ale neznamená, že jsme nechtěli v Praze zvítězit," líčil lodivod.

 „Dukle jsme byli více než vyrovnaným soupeřem a bod si zasloužili. Pak ale zafungoval onen „mus". Zatímco my jsme se házenou bavili, tak domácí museli vyhrát. Díky tomu ze sebe dostali v závěrečné fázi víc, než naši kluci," dodal Babák.

Jeho slova potvrdil i trenér Dukly Pavel Pauza.

 „Vyhráli jsme takříkajíc z ničeho. Samozřejmě nás to těší, ale uznávám, že byl soupeř padesát minut kvalitnějším týmem. Aby také ne, když mohl hrát v pohodě. Nechápu ale, proč moji svěřenci přijali od mistrů model pohody a mysleli si, že za nimi přijde výhra sama, což se samozřejmě nestalo," kroutil hlavou.

 „Nicméně jsme vyhráli, čemuž napomohla změna obrany v poslední desetiminutovce, kdy jsme Jičín konečně donutili ke střelbě pod tlakem z větší vzdálenosti a už se rány daly chytat," pokračoval kormidelník, kterému před utkáním scházel první gólman Tomáš Petržala.

 „Brankaři uspěli tak, jak uspěla obrana. Suchému proto nic nevyčítám. Za prvních patnáct minut na něj šlo deset jistých gólů. S tím nemohl nic dělat. Nakonec něco chytil Filip, kterému už ale obrana pomohla," myslel si trenér, který nenašel omluvu pro zákrok Kotrče.

 „Šlo o naprosto zbytečný faul, který se mi hrubě nelíbil. Beru vysoké nasazení, ale toto je nad rámec. Nechci říct, že Kotrč zešílel, ale marně hledám jiná slova pro jeho zákrok," durdil se Pauza.

Pak našel klíč k zápasovému obratu.

 „Utkání se otočilo ve chvíli, kdy jsme dodržovali systém. Obranu zvedli Tesař se Svitákem. Přišel dobrý přechod na dva pivoty, tlak spojek. Zakončovali Šik s Poláškem. Bez prostoru to ale nešlo," doplnil.

K utkání se ještě vrátíme v úterním Pražském deníku, kde si budete moci přečíst postřehy gólmana Roberta Filipa a kanonýra Zdeňka Poláška.

HC Dukla Praha – HBC Ronal Jičín 30:28 (14:15)

Dukla: Suchý, Filip – Kastner 3, Sviták 1, Šik 6, Mráz, Piskač 1, Kotrč 2, Polášek 8, Rams 5, Krupa 2/1, Tesař, Syřínek, Lehocký 2. Trenér Pauza.

Ronal: Kurial, Veverka – Rychna, Král 2, Bareš 1, Naimann 5, T. Babák 2, Lepieš 1, Kvasnička 4, Vocásek 3, Drbohlav 2, Zeman 2, Kraus 5, Weintritt 1. Trenér A. Babák.