„Z prostředí v Brně jsem měl rozporuplné pocity. Zatímco tam dříve chodili lidé znalí házené, dneska v hale sedí především ti, kteří nadávají soupeři. Tím spíš, pokud pochází z Prahy. S tím se ale musíme umět vyrovnat," uváděl do děje gólman Pražanů Tomáš Petržala.

Pak se vrátil ke sportovní části brněnského vystoupení.

 „Dobře jsme věděli, že jedeme na palubovku mimořádně těžkého soupeře. Bohužel v maličko nepříznivé situaci. Příliš nám nepomohlo, že jsme v týdnu měli problémy s tréninky a museli odkládat několik hodin. K tomu se zranil Matěj Konšel, a ani Vojta Šik neměl loket v pořádku. Tím nám prakticky odešla levá strana," popisoval nesnáze kapitán Dukly.

 „To bylo od úvodního hvizdu znát. Obrana nefungovala, jak by měla a my se tak dostávali často do oslabení. Brnu se skvěle rozchytal brankař Bavlnka a především jeho druhá vlna byla velmi nebezpečná. To nás dostávalo pod tlak a poslalo i do čtyřgólového poločasového manka," pokračoval.

 „Po změně stran jsme chtěli vývoj utkání rychle otočit. Zabrzdilo nás ovšem moře technických chyb, a to včetně mých. Brno tyto chyby potrestalo a odskočilo až na sedm branek. Což byl stav, který se nám i přes obrovskou snahu v poslední dvacetiminutovce nepodařilo zkorigovat," litoval zklamaný Petržala.

Handball KP Brno – HC Dukla Praha 26:22 (11:7)

Dukla: Petržala, Rangl – Šimůnek, Kern, Kastner 2, Sviták 1, Šik 2, Mráz 3/1, Piskač 2, Kotrč 4, Rams 2/1, Syřínek 2, Šůstek 2, Bělohlav 2. Trenér Pauza.