Už od úvodního hvizdu bylo zřejmé, že nemá omlazený celek Karviné prostředky na výraznější vzdorování. Dukla sice do zápasu nastoupila rovněž oslabena, a to o tři hráče, přesto hře dominovala, a tak brzy vedla rozdílem pěti gólů. Karviná jen těžko hledala odpověď na její útočnou sílu. Do šaten si tak odnášela sedmibrankovou ztrátu.

Ani po změně stran nedošlo k zásadní změně. Dukla komplexně bránila a Karviná pod tlakem chybovala. Střelecky se pak dařilo stálicím, Milanu Kotrčovi, Radku Mrázovi a teprve dvacetiletému mladíkovi Davidu Šůstkovi, který zatížil konto soupeře pěti góly.

 „Utkání musím hodnotit pozitivně. Hrálo se nám dobře, dodrželi jsme totiž pokyny, které jsme dostali od trenéra, na Karvinou vlítli, vytvořili si náskok a bylo to," těšilo střední spojku dukelských.

 „Základ naší výhry vidím v kvalitní obraně, ze které jsme vyráželi do rychlých brejků, jež jsme proměňovali, což je takový házenkářský ideál," pokračoval.

 „Tak bychom chtěli hrát i v Brně. Královo Pole ale nyní předvádí kvalitní výkony a má ve svém středu střelce Viktora Hastíka. My se přesto jedeme poprat o další body," dodal Šůstek.

HC Dukla Praha – HCB OKD Karviná 32:27 (18:11)

Dukla: Petržala, Rangl – Kern, Kastner 3, Sviták, Šik 3, Mráz 6, Piskač 3, Konšel 1, Kotrč 7/3, Rams 1, Syřínek 2, Šůstek 5, Bělohlav 1. Trenér Pauza.