Pražané sledují bezesporu vyšší cíle. Třetím rokem se poměřují s Evropou, do níž už dokonce prodávají hráče. Od léta se na Milana Kotrče těší v bundesligovém Bergischeru a ani ruch okolo Daniela Kývaly neutichl.

V poločase hrál svou obvyklou dominantní roli 

„Motivace mi nechyběla," uvedl Kývala. „Přestup jsem ale nevzdal a pozorně sleduji jednání klubů," naznačil, že by se mu angažmá v maďarské lize zamlouvalo.

V prvním poločase hrál ruzyňský bombarďák svou obvyklou dominantní roli. Střídal pouze do útoku, ve kterém bez větších problémů nasázel pět gólů. „Měl jsem hodně sil. Udělal jsem kličku, obrana přede mnou ustoupila a já sám zakončoval," popsala levá spojka.

Spojka dnes musí umět bránit 

Po změně stran se ovšem Kývalova úloha změnila. Trenér Jan Josef nedal na jeho obavy a přidal mu také obranné úkoly. „Takový je současný trend. Nemůžeme si dovolit luxus a šetřit urostlého hráče jen pro útok," vysvětlil lodivod.

Daniel Čurda je v Dukle sportovním manažerem. Vedle toho komentuje bundesligové duely: „Spojka dnes musí umět bránit. Házená se neuvěřitelně zrychlila. Hned po inkasované brance jde míč na druhou stranu. Vystřídat se jednoduše nestihne."

Horší je to s agresivitou 

A třetí názor. Kormidelník Česka Jan Filip dal Kývalovi na sklonku roku první reprezentační šanci útočnou i obrannou. „Nezklamal mě. Je jen dobře, pokud bude v Dukle i bránit. Třeba jen proto, aby zvýšil svou cenu," připomněl.

Jásot zatím není na místě. Druhá půle odhalila Kývalovy nedostatky. V obraně rozhodně nepřipomínal sloup a v útoku mu najednou scházely síly. „Zatím si neumí poslat útočníka, kam potřebuje. Ještě horší je to s agresivitou," líčil dukelský kouč.

Šlo o jeho debut 

„Rozhodně ho nezatracuji. Dan je inteligentní kluk. Na tréninku obranu rychle zlepšuje a brzy dostane další šanci." A co si myslí hlavní hrdina našeho příběhu? „Na brankovišti pomáhám, kde nemám, a pak nestíhám vlastního hráče. Šlo ale vlastně o můj debut. Příště budu chytřejší," doplnil supertalent.

Čtěte také: Svaz házené svolal schůzku s kluby, které odmítly společnou ligu